تبیان، دستیار زندگی

مسابقه اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

معاونت شبکه های اجتماعی تبیان، در راستای پیگیری و عمل به منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری، پیرامون شعار سال 1395 با عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»، مسابقه ویژه ای را برگزار خواهد کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسابقه اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

معاونت شبکه های اجتماعی تبیان، در راستای پیگیری و عمل به منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) پیرامون شعار سال 1395 با عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»، مسابقه ویژه ای را برگزار خواهد کرد.

با توجه به درخواست کاربران، زمان شرکت در این مسابقه
تا پایان روز 20 فروردین ماه 1396 تمدید شد.


بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، تنها راه نجات اقتصاد کشور از بحران ها و مصونیت بخشی به آن، پیگیری سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است و تنها در این صورت کشور می تواند ماهیت مستقل اقتصادی داشته باشد و در زمینه اقتصادی پیشرفت کند. 

با توجه به این امر که رهبری در بیانات ابتدای سال نیز، به فعالیت همه جانبه و همگانی در حوزه اقتصاد و ظرفیت های عمومی کشور تاکید کردند، حوزه فرهنگ نیز از این بسیج عمومی مستثنا نیست و باید در راستای هدف گذاری های سال 95 حرکت کند. نظر به نامگذاری امسال، به «سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، و جهت دهی عمومی دستگاه های مسئول به این سمت، یکی از مسائل مغفول، حوزه فرهنگ و ارتباط آن با اقتصاد است.

کما این که رهبری نیز در سخنرانی ابتدای سال به همکاری همگانی برای تحقق شعار سال اشاره داشتند و فرمودند:

"من بر روى اقتصاد مقاومتى تکیه میکنم. اوّلِ سال هم عرض کردم، به شما هم حالا توصیه خواهم کرد، در برنامه‌ى ششم که در پیش است، روى اقتصاد و روى فرهنگ و روى علم باید تکیه کنید. اقتصاد مقاومتى قدم بلندى است که در این زمینه‌ها میتوان برداشت و دستگاه‌هاى دولتى و دستگاه‌هاى مدیریّت کشور - چه در مجلس، چه در دولت، چه بخشهاى گوناگون - وظایفى در این زمینه دارند."

از طرفی این موضوع که فعالیت های فرهنگی می تواند تاثیرگذاری بسیاری در همه حوزه ها داشته باشد، برکسی پوشیده نیست. کما این که رهبری معظم از فرهنگ، به هوایی که در آن نفس می کشیم تعبیر کرده اند.

در نتیجه حوزه اقتصاد نیز نیازمند فعالیت های فرهنگی و تبلیغی است تا اثرگذاری بر دستگاه های مسئول بیش از پیش باشد و این نکته نیز قابل ذکر است که امروزه ابزار رسانه، شاید قوی ترین ابزار برای تاثیرگذاری باشد و همانگونه که پیش از این ذکر شد، مدیریت این ابزار و استفاده از ظرفیت ها و استعداد های مردمی در این حوزه بی شک می تواند به پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی و به شکل ویژه، به تحقق شعار سال کمک کند.

سرویس وبلاگ نویسی تبلاگ و همچنین شبکه اجتماعی تبیان مفتخر است برای پیشبرد اهداف عالی کشور با استفاده از بستر های فرهنگی خود با این موج ملی همراهی داشته باشد. 

• بنا بر برنامه ریزی های صورت گرفته "مسابقه اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" در بستر سامانه تبلاگ و شبکه اجتماعی تبیان برگزار می شود. 

 

** موضوعات پیشنهادی مسابقه

- نقش اقتصاد مقاومتی در بهبود وضعیت اقتصادی کشور چیست؟

- اقتصاد مقاومتی چقدر در زندگی شما تاثیر داشته است؟

- دیدگاه خودتان را در مورد اقتصاد مقاومتی و روش های پیاده سازی هرچه بهتر آن در جامعه بنویسید.

استفاده از این موضوعات الزامی نیست و کاربران می توانند با موضوع دلخواه خود پیرامون اقتصاد مقاومتی، مطالب مورد نظرشان را ارسال کنند. 

» قوانین شرکت در بخش وبلاگ نویسی:

- هرکاربر برای شرکت در این مسابقه لازم است با ایجاد یک وبلاگ در سرویس وبلاگ نویسی تبیان مطالب مربوط به اقتصاد مقاومتی را در آن منتشر کند. راهنمای عضویت در سایت تبیان از اینجا قابل مطالعه است.

- این وبلاگ باید به طور منظم به روز شود و با مطالب جذاب و کاربرپسند در تمامی مدت زمان برگزاری مسابقه، مطالبی را در وبلاگ منتشر کند. 

- هرچه تعداد مطالب تولیدی (دست نوشته خود کاربر) در وبلاگ بیشتر باشد، کاربر امتیاز بیشتری را کسب خواهد کرد. 

- شرکت کنندگان برای شرکت در مسابقه می بایست حداقل 20 مطلب را ثبت کنند.

- انتخاب قالب مناسب و همچنین رسیدگی به وضعیت ظاهری وبلاگ در کسب امتیاز موثر است. 

- مطالب متنوع و در قالب های مختلف بارگذاری شوند (متن، عکس، صوت و ...) 

- انتخاب تصاویر مناسب و همچنین آراستگی مطالب، مورد نظر داوران خواهد بود. 

- قرار دادن بنر مسابقه در قالب وبلاگ امتیاز خواهد داشت.

- شرکت کنندگان برای شرکت در مسابقه می بایست آدرس وبلاگ خود را در قسمت نظرات همین مطلب ثبت نمایند.

 

» قوانین شرکت در بخش شبکه اجتماعی:

- تمام کاربران عضو شبکه اجتماعی تبیان می توانند در این مسابقه شرکت کنند. اگر تاکنون عضو شبکه اجتماعی تبیان نبوده اید، از اینجا به جمع کاربران ما بپیوندید. راهنمای عضویت در سایت تبیان نیز از اینجا قابل مطالعه است. آخرین نسخه اپلیکیشن اندروید شبکه اجتماعی تبیان را هم می توانید از اینجا دریافت نمایید.

- برای شرکت در این مسابقه، کاربران شبکه اجتماعی می بایست یک صفحه جدید با محوریت موضوع مسابقه ایجاد نمایند. برای ایجاد صفحه جدید در شبکه اجتماعی تبیان، می توانید از راهنمایی ارائه شده در صفحه سوالات متداول (این لینک) استفاده نمایید.

- برای شرکت در مسابقه، مطالب خود را با هشتگ « #اقتصادمقاومتی » (دقیقا به همین صورت و بدون کاراکترهای اضافی) منتشر کنید. داوری مطالب فقط با کمک برچسب فوق صورت خواهد گرفت و مطالبی که شامل این برچسب نباشند، در مسابقه شرکت داده نخواهند شد.

- شرکت کنندگان برای شرکت در مسابقه می بایست حداقل 20 مطلب را ثبت کنند.

- مطالب شبکه اجتماعی باید مطابق با موضوع، کوتاه، گیرا و همچنین دغدغه مند باشد. 

- تنوع مطالب و مطالب تولیدی کاربران، سهم ارزشمندی در داوری خواهد داشت. به عنوان مثال شرکت کنندگان در این مسابقه در صورت تهیه تصویر اختصاصی مناسب و یا طراحی پوستر با موضوع اقتصاد مقاومتی، از امتیاز بیشتری برخوردار خواهند شد.

- تغییر فضای ظاهری صفحه در شبکه اجتماعی تبیان در راستای شرکت در مسابقه، امتیاز ارزشمندی در داوری ها خواهد داشت. 

- شرکت کنندگان برای شرکت در مسابقه می بایست آدرس صفحات خود را در قسمت نظرات همین مطلب ثبت نمایند.

 

* لازم به تذکر است که در تمامی فعالیت های کاربران، رعایت قوانین این سرویس ها الزامی است و پست هایی که این قوانین را رعایت نکرده باشند، در لیست داوران قرار نخواهند گرفت. 

 

** امتیازات داوری مسابقه «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»

برای اطلاع از میزان امتیازات داوری در دو بخش مسابقه، به اینجا مراجعه نمایید.

 

 

** جوایز مسابقه

بنا بر هماهنگی های انجام شده، جوایزی برای تقدیر از کاربران برگزیده در نظر گرفته شده است که در ذیل به اطلاع می رسد:

منتخبین

بخش وبلاگ نویسی

بخش شبکه اجتماعی

نفر اول1 میلیون تومان300 هزار تومان
نفر دوم800 هزار تومان200 هزار تومان
نفر سوم500 هزار تومان100 هزار تومان

 

** زمان برگزاری

با توجه به درخواست کاربران، زمان شرکت در این مسابقه تا پایان روز 20 فروردین ماه 1396 تمدید شد.

گفتنی است مرحله داوری و همچنین اعلام نتایج و اهدای جوایز به برگزیدگان، در سال 1396 انجام خواهد شد. 

 

امید است که بتوانیم با این کار و استفاده از ابزارهای فرهنگی و رسانه ای که در دست داریم، در راه اعتلای فرهنگ کشور و همچنین رفع دغدغه های رهبر معظم انقلاب قدمی برداریم. ان شاءالله.
باشگاه کاربران تبیان