تبیان، دستیار زندگی
همیشه برای ما نوشیدن چای گرم در هوای سرد، آرام بخش و خاطره انگیز بوده است. بخصوص وقتی بدانیم این چای دارای خواص بسیاری برای سلامتی و کمک کننده به کاهش اضافه وزن ما باشد، جور دیگری به ما مزه می کند!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیا می توان با چای اولانگ لاغر شد؟

همیشه برای ما نوشیدن چای گرم در هوای سرد، آرام بخش و خاطره انگیز بوده است. بخصوص وقتی بدانیم این چای دارای خواص بسیاری برای سلامتی و کمک کننده به کاهش اضافه وزن ما باشد، جور دیگری به ما مزه می کند!

بخش تغذیه و آشپزی تبیان

چای اولانگ

لاغری با چای اولانگ یکی از تجربه های بسیار خوب برای شما خواهد بود. البته در این مورد، به غیر از تأثیر مثبت لاغری، ما از خواص بسیار زیاد دیگری از جمله: پیشگیری از بیماری های مختلف مانند دیابت، بیماری های قلبی عروقی، کلسترول بالا و سرطان بهره خواهیم برد. این چای گیاهی چینی تولید شده از قسمت های مختلف یک گیاه به نام Camellia Sinensis است.

آیا استفاده از چای اولانگ برای کاهش وزن ضرری هم دارد؟

چای اولانگ به علت نقش مهمی که در افزایش متابولیسم و عملکرد انسولین ایفا می کند، نقش مهمی در کاهش وزن خواهد داشت. همچنین چای اولانگ سبب افزایش فعالیت انسولین می شود که این اتفاق باعث افزایش سوختن چربی ها می شود. از این نظر نیز می توان چای اولانگ را مناسب برای کاهش وزن دانست.

کاتچین موجود در این چای (EGCG) دارای خواص آنتی اکسیدانی بسیار قوی است و در سلامت قلب، سیستم ایمنی بدن و متابولیسم بدن مؤثر است.

چای اولانگ همچنین دارای ویتامین ها و مواد معدنی از جمله: کلسیم، پتاسیم، مس و منگنز است. کاتچین موجود در چای اولانگ اکسیداسیون چربی های اضافه بدن را به طور مستقیم هدایت می کند و از عوامل لاغری با چای اولانگ است. از تأثیرات مثبت دیگر چای اولانگ، تأثیر مثبت آن روی تعادل فعالیت غده تیروئید است.

لاغری با چای اولانگ؟ یا چای سبز؟ یا چای سیاه؟

کافئین نیز از جمله ترکیباتی است که به افزایش انرژی و سوخت و ساز کمک بسیاری می کند و سبب کاهش وزن می شود. البته بهتر است که مصرف کافئین روزانه محدود شود، زیرا مصرف زیاد آن موجب سرگیجه در درازمدت می شود.

چای سبز دارای کمترین میزان تخمیر است و شامل کم‌ترین میزان کافئین و مقدار بالای کاتچین است. چای سیاه بیشترین میزان تخمیر را دارا است و حاوی کافئین بالایی است. چای اولانگ حد وسط این دو چای است و از طعم مناسبی برخوردار است که علاوه بر خاصیت سلامت بخش، سبب کاهش وزن نیز می شود.

چای اولانگ و سفید و سبز

چگونه از چای اولانگ برای لاغری می توان استفاده کرد؟

همیشه جوشاندن آب یک راه خوب برای خلاص شدن از ضرر بسیاری از آلودگی ها بوده است. برای این کار به مدت ده دقیقه آب را بجوشانید و آن را در یک فنجان بریزید. 4 گرم پودر چای اولانگ را با آن مخلوط کنید و پس از 15 الی 20 دقیقه آن را صاف کنید. پس از کمی سرد شدن، آن را بنوشید و اگر این روش را به تکرار انجام دهید به نتایج خوبی خواهید رسید.

چای اولانگ و سرکه سیب مناسب برای کاهش وزن

سرکه سیب به طور مستقیم برای کاهش وزن، هضم بهتر و افزایش سوخت و ساز مناسب است. به یک فنجان آب که در دمای 180-190 درجه فارنهایت است، ترکیبات یک قاشق غذاخوری سرکه سیب و یک قاشق چای‌خوری چای اولانگ را اضافه کنید و آن را به هم بزنید تا 5 الی 7 دقیقه بگذرد و با یک صافی غربال کنید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید تا به کاهش وزن مطلوب برسید.

استفاده از مخلوط لیموترش تازه و چای اولانگ برای لاغری

چای اولانگ سبب افزایش فعالیت انسولین می شود که این اتفاق باعث افزایش سوختن چربی ها می شود. از این نظر نیز می توان چای اولانگ را مناسب برای کاهش وزن دانست

لیموترش دارای خواص بسیار زیادی برای تقویت سیستم ایمنی، رفع یبوست، رفع سوء هاضمه و رفع چاقی است. در کنار آن طعم ویژه ای نیز به غذا می دهد. آب را به مدت 5 الی 10 دقیقه بجوشانید تا دمای آن به 190 درجه فارنهایت برسد. یک قاشق چای‌خوری چای اولانگ را به آن بیفزایید. بعد از کمی سرد شدن و آماده استفاده شدن چای؛ یک تا دو قاشق چای‌خوری آب لیموترش تازه را به آن اضافه کنید. این نوشیدنی گرم را روزانه استفاده فرمایید تا نتیجه اثربخش لاغری با چای اولانگ را تجربه کنید.

چند نکته قابل توجه برای لاغری با چای اولانگ

* در این مدت از یک رژیم غذایی کم کلسترول و ورزش به صورت سه بار در هفته پیروی کنید.

* در تهیه این چای از آب تازه و سالم و مواد غذایی تازه استفاده فرمایید.

* مصرف 8 گرم چای اولانگ هر روز به مدت دو ماه شما را به نتایج مطلوبی خواهد رساند.

* سبزیجات بیشتری در طول رژیم غذایی به وعده های غذایی تان اضافه کنید و مصرف آب را افزایش دهید.


منبع: آوای سلامتی

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.