سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

تعیین مقدار عددی

شما در ابتدا باید مقدار عددی نوشته شده را پیدا کرده و سپس از میان مربع ها جواب درست را پیدا کرده و بعد از کلیک کردن بر روی مربع مورد نظر توسط نشانه گر ماوس بر روی گزینه check answer کلیک کرده
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : علی کلوت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تعیین مقدار عددی

تعیین مقدار عددی

 

یکی از مقادیری که در ریاضیات دانش آموزان با آن بسیار سر و کار دارند مبحث تایین مقدار عددی است. این مبحث در ریاضیات بسیار کاربرد دارد. به این منظور ما برای دانش آموزان و معلمان یک بازی ساده و سرگرم کننده قرار داده ایم تا به وسیله انجام این بازی بتوانند در این مبحث تسلط کامل را پیدا کنند.

قوانین بازی : در این بازی قوانین به این صورت است که شما در ابتدای ورود به بازی باید با کلیک کردن بر روی گزینه start که در قسمت مرکز صفحه قرار دارد وارد صفحه اصلی بازی شوید.

 

بعد از کلیک کردن بر روی گزینه start به وسیله ماوس بازی شما شروع می شود. در این قسمت از بازی یک عدد در قسمت گوشه سمت چپ برای شما نوشته شده است، که در بالای این عدد نوشته شده whats the value of this digit که به معنای مقدار عددی رقم داده شده چقدر می باشد؟ در قسمت بالای همین عدد یک علامت فلش قرمز رنگ مشاهده می کنید که مقدار عدد و یا شروع عدد از همان قسمت می باشد.

در قسمت مقابل این اعداد تعدادی مربع به صورت ستونی نوشته شده اند. شما در ابتدا باید مقدار عددی نوشته شده را پیدا کرده و سپس از میان مربع ها جواب درست را پیدا کرده و بعد از کلیک کردن بر روی مربع مورد نظر توسط نشانه گر ماوس بر روی گزینه check answer کلیک کنید.

در صورتی که جواب نوشته شده درست باشد شما به صفحه دیگری می روید که بر روی آن نوشته شده correct answer . در غیر این صورت جواب wrong نوشته می شود. برای مثال بعد از ورود به بازی عدد  200178 برای شما نشان داده شده و بر روی عدد ١ با فلش قرمز مشخص شده شما باید حساب کنید بعد از عدد ١ چه عدد دیگری وجود دارد، که در این قسمت بعد از ١ دو عدد دیگر وجود دارد پس این عدد صدگان محسوب می شود و شما باید در مربع های مقابل روی گزینه که عدد ١٠٠ نوشته شده کلیک کنید و در نهایت بر روی مستطیل پایین اعداد کلیک کنید تا جواب شما چک شود. حالا با توجه به توضیحات داده شده در قسمت بالا شما دانش آموزان می توانید به راحتی این بازی را انجام دهید.

برای دانلود فایل آموزشی اینجا کلیک کنید.

مرکز یادگیری سایت تبیان-علی کلوت

x