سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یک طنزپرداز با اشاره به ولنگاری در طنز در فضای مجازی، می گوید: با وجود اهمیت طنز در عرصه های مختلف، هنوز هیچ جایگاه جدی برای طنز وجود ندارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ولنگاری طنز در فضای مجازی

یک طنزپرداز با اشاره به ولنگاری  در طنز در فضای مجازی، می گوید: با وجود اهمیت طنز در عرصه های مختلف، هنوز هیچ جایگاه جدی برای طنز وجود ندارد.

بخش ادبیات تبیان
 
ولنگاری طنز در فضای مجازی

 

عباس احمدی نویسنده و طنزپردازکشورمان درباره ضرورت پرداختن به مقوله طنز می گوید: می توان از طنز برای بیان بسیاری از مسائل مهم و راهبردی کمک گرفت. طنز در فرهنگ عامه از دیرباز وجود داشته است و به نوعی مردم ایران به شوخ طبعی گرایش داشته اند.

او افزود: در طنز می توان بسیاری از مسائل مهم و جدی را با زبان فکاهی و شوخ طبعانه و در لفافه بیان کرد.

احمدی خاطرنشان کرد: طنز ارزشمند و فاخر بعد از پیروزی انقلاب به رشد کمی و کیفی خود رسید و طنزپردازان برجسته ای ظهور و بروز کردند. همچنین در چاپ آثار طنز در سال های اخیر به تحولات خوبی رسیده ایم اگر چه در زمینه مطبوعات به رشد قابل توجهی دست نیافته ایم.

او درباره گسترش طنز در فضای مجازی گفت: هنوز معیار و شاخصی برای طنز در فضای مجازی نداریم و گرفتار ولنگاری هایی در عرصه طنز در فضای مجازی هستیم.

این طنزپرداز یادآور شد: طنز در فضای مجازی تیغی دولبه است که هم می تواند مثبت و هم منفی باشد. متاسفانه در فضای مجازی طنزهای فاخر از طنزهای بی ارزش جدا نشده اند و خط کشی مناسبی میان آن ها وجود ندارد.

او خاطرنشان کرد: طنز در جامعه زمانی می تواند کارایی خود را پیدا کند که سطح انتقادپذیری بالا رود. از طرفی طنزها هم دارای معیار و درجه بندی شوند یعنی ما طنزی در جهت تخریب نداشته باشیم بلکه در طنز نگاه مان به سمت و سوی تحول باشد.

احمدی در پایان گفت: ما حتی در طنز هم نیاز به پژوهش داریم چرا که با پژوهش می توان بنیه علمی را توسعه بخشید و با معیارهای مشخص علمی، طنز را به اعتلا رساند.


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین