وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
برای لباس پوشیدن هم یک سری باید و نباید هایی وجود دارد که تاثیر آن در شما، بیش از آنی است که حدس می زنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

باید و نباید های لباس پوشیدن

برای لباس پوشیدن هم یک سری باید و نباید هایی وجود دارد که تاثیر آن در شما، بیش از آنی است که حدس می زنید.

فرآوری: زینب عشقی_بخش زیبایی تبیان
باید و نباید های لباس پوشیدن


مثلا شما هیچوقت نباید لباسی که سایز آن از شما بیشتر است را بپوشید، و یا باید به ترکیب رنگ لباستان همراه رنگ مو و رنگ صورت و چشمتان توجه کنید.
یک سری باید و نباید ها هم مخصوص کسانیست که ایرادی در بدن دارند، مثلا قد کوتاهی دارند و می خواهند بلندتر به نظر برسند، خوب کلا لباس پوشیدن برای این است که ایرادهای بدنتان را بپوشانید، پس باید از بایدها و نباید های لباس پوشیدن آگاه شوید.
بایدها:
1- قانون طلایی این است، لباس هایی بپوشید که خوبی اندام شما را در بربگیرد.می توانید از یک خیاط کمک بگیرید.
2- قبل از اینکه خرید فصل را آغاز کنید قرار را بر این بگذارید که همه چیز را دقیقا سایز اندام تان بخرید.
3 - یک آینه قدی در فروشگاه پیدا کنید و ببینید کدام لباس به شما می آید. لباس را از جلو و پشت وارسی کنید. اغلب مردم فراموش میکنند که وقتی در مقابل آینه ایستاده اند پشت و جلوی لباس شان را وارسی کنند.

نباید ها:
1- حتما مطابق مد نباید لباس بپوشید. به یاد داشته باشید آن لباسی را انتخاب کنید که به شما می آید حتی اگر مد نباشد.آن لباسی که به تن مدل لباس زیباست لازم نیست برای همه زیبا باشد هرکس باید مطابق سلیقه و ظاهر خود لباس انتخاب کند.
2- ترسی از انتخاب رنگ های قدیمی نداشته باشید . می توانید این قانون مد را نادیده بگیرید. هر رنگی به شما می آید را می توانید انتخاب کنید.
3- سرتا پا مشکی نپوشید. این مدی است که دیگر بسیار بی روح و افسرده کننده است. رنگ مشکی را از صورت تان دور کنید . مشکی صورت شما را گرفته و ناراحت نشان خواهد داد.
4- لباس های خیلی تنگ نپوشید. مخصوصا شلوارهای خیلی تنگ.شما باید کاملا خودتان را بپوشانید نه اینکه لباس هایی بپوشید که تمام اندام تان را به نمایش بگذارد.
5- به هیچ وجه لباس های تابستانی را در زمستان استفاده نکنید. هر کدام از آنها را به موقع و در زمان خود استفاده کنید.
6- در میهمانی ها ، صرفاً اگر کمر باریکی دارید از کمربند استفاده کنید در غیر این صورت از آن چشم بپوشید.
7- اگر اضافه وزن دارید ، پوشیدن لباس های بزرگ، اندام شما را پنهان نمی کند و تنها هیکل شما را اغراق آمیزتر جلوه می دهد.
خانم های قد كوتاه:

توجه کنید که به طور کلی، پارچه های سنگین و کلفت مانند بافتنی ها و پشم، شما را بزرگتر از آنچه هستید نشان می دهد و پارچه های نازک و لطیف، مانند نخ و کتان، شما را ریزتر و ظریف تر می نمایاند.

اگر شما، قد كوتاهی دارید، نباید از لباس هایی كه طرح های افقی دارند استفاده كنید. همین طور، متفاوت بودن رنگ لباس های شما با یكدیگر، و یا استفاده از شلوارهای بگی و جلیقه های دولایه، متناسب با اندام شما نیست، سعی نكنید شلواری به پا كنید كه بیش از حد، بلند است چون فقط باعث جلب توجه افراد، به كوتاهی قد شما می شود.
به طور كلی توصیه می كنیم از سایزبندی لباس های دختران نوجوان استفاده كنید و یك ژاكت یك دكمه كه تا بالای كمر شما می رسد، انتخاب كنید. اگر از لباس های هم رنگ استفاده كنید كه تا اندازه ای هم تنگ باشند، شما قد بلند تر به نظر می رسید. همین طور پوشیدن دامن و كمربند و كفشی كه در یك درجه رنگ بندی قرار دارند، قد شما را بلندتر جلوه خواهد داد.
سعی کنید، لباس های یک دست یک رنگ بپوشید؛ ترجیحاً یک رنگ از سر تا نوک پا و از پوشیدن لباس های با طرح برجسته و پارچه های زمخت خودداری کنید، لباس های تیره رنگ با پارچه های نازک و نرم بپوشید.
خانم های قد بلند:
استفاده از لباس های با طرح های عمودی و سر تا پا یك رنگ به همراه كیف دستی های كوچك و گردنبند و گوشواره های ریز، باعث درشت تر شدن شما می شوند.پس فراموشش کنید، همچنین بهتر است از كفش های پاشنه كوتاه استفاده كنید تا كفش های كاملا تخت و اگر كفش پاشنه كوتاه شما با یك دامن حاشیه دار (كه این حاشیه در كنار دكمه دامن یا لبه پایین دامن واقع شده) همراه شود، اندام شما بسیار متناسب و زیبا خواهد شد. توصیه می كنیم شلوارهای راسته و یا سه ربع (كه تا ساق پا می رسند) بپوشید و از حمل كردن كیف دستی های بسیار بزرگ و یا كیف های (دوشی) نترسید، چون با سر و وضع شما كاملا هماهنگ است .
توجه کنید که به طور کلی، پارچه های سنگین و کلفت مانند بافتنی ها و پشم، شما را بزرگتر از آنچه هستید نشان می دهد و پارچه های نازک و لطیف، مانند نخ و کتان، شما را ریزتر و ظریف تر می نمایاند.


منابع: ایران ویج، نیک سایت، ویستا

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین