سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

بازی ضرب موشک

در این بازی باید به وسیله کیبورد بر روی صفحه جواب ها که به صورت هدف آمده اند کلیک کرده و بازی را به اتمام برسانید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : علی کلوت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازی ضرب موشک

بازی ضرب موشک


از جمله مباحثی که در ریاضیات از اهمیت بسیار بالای برخوردار است، مبحث ضرب اعداد می باشد. این مبحث نیاز به تمرین و تکرار دارد به همبن منظور ما در این قسمت ما برای دانش آموزان یک بازی ساده و در عین حال سرگرم کننده قرار داده ایم تا دانش آموزان بتوانند با انجام این بازی در این مبحث تسلط کامل را پیدا کنند. در این بازی جذاب و مهیج قوانین به این صورت است که شما باید موشک را به سمت جواب درست هدایت کنید.
 نحوه انجام بازی به این صورت است که در ابتدا در هنگام ورود به بازی برای شما تعدادی عدد به ترتیب از ٢ تا ٩  برای شما نشان داده شده است شما با کلیک کردن بر روی هر کدام از اعداد به وسیله ماوس می توانید عمل ضرب مربوط به هر قسمت را انتخاب کنید. باید در قسمت پایین صفحه عددی را که میخواهید ضرب آن را انجام دهید مشخص کنید. بعد از انتخاب عدد مورد نظر به صفحه اصلی بازی هدایت می شوید.
در قسمت بعد یک موشک برای شما نمایش داده می شود. شما با این موشک می توانید بازی را تکمیل کنید. در این بازی مراحل انجام بازی به این صورت است که باید به وسیله ی دکمه روی کیبورد که با علامت ٤ جهت بالا، پایین، چپ، راست  مشخص شده اند می توانید حرکت کنید. در این قسمت یک عبارت ضرب برای شما نمایش داده می شود . در مقابل آن تعدادی عدد نیز بر روی صفحه وجود دارد که بر بالای هر هدف نوشته شده است. شما ابتدا باید عبارت داده شده را محاسبه کرده و سپس علامت تیرک موشک را به سمت هدف مورد نظر قرار دهید  و سپس به وسیله فشار دادن کلید اسپیس یا همان فاصله به هدف مورد نظر شلیک کنید. در صورتی که جواب شما درست باشد هدف از بین می رود در غیر این صورت آن هدف برای دوره بعدی بازی می سوزد. برای مثال در قسمت در بازی عدد ٥ ضرب در ٦ نمایش داده شده شما باید ابتدا در میان هدف ها عدد ٣٠ را پیدا کنید و سپس نشانه را به سمت عدد ٣٠ هدف گرفته و شلیک کنید. حالا با توجه به توضیحات داده شده شما می توانید این بازی را به راحتی انجام دهید.برای دانلود فایل آموزشی اینجا کلیک کنید.

 

مرکز یادگیری سایت تبیان-علی کلوت


 

x