سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یم  آیت الله صافی گلپایگانی چهارشنبه در دیدار مسئولان برگزاری كنگره میراث علمی و معنوی حضرت زهرا ـ س ـ و اعضای هیئت علمی كتاب سال ولایت، برای رویارویی و خنثی كردن افكار انحرافی، احیاء معارف اصیل اهل بیت ـ ع ـ را در سطح جام...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معارف اهل بیت را باید به جوانان منتقل كنیم

 آیت الله صافی گلپایگانی چهارشنبه در دیدار مسئولان برگزاری كنگره میراث علمی و معنوی حضرت زهرا ـ س ـ و اعضای هیئت علمی كتاب سال ولایت، برای رویارویی و خنثی كردن افكار انحرافی، احیاء معارف اصیل اهل بیت ـ ع ـ را در سطح جامعه خواستار شدند.

ایشان با تقدیر از برگزاری كنگره میراث علمی معنوی حضرت زهرا ـ س ـ گفتند: مقامات حضرت زهرا ـ س ـ به گونه‌ای است كه سزاوار است همه تلاشمان را در جهت معرفی آن حضرت به كار گیریم. اگر تمام عمرمان را در موضوع زندگی و سیره حضرت زهرا ـ س ـ و تحلیل مقامات آن حضرت صرف كنیم، باز هم به جائی نمی‌رسیم. هر چه در این زمینه تتبع و تحقیق زیاد شود بیشتر به عمق مطالب پی می‌بریم.
آیت الله صافی گلپایگانی خطبه حضرت زهرا ـ س ـ را مد نظر قرار دادند و افزودند: خطبه حضرت زهرا ـ س ـ یكی از معجزات اهل بیت محسوب می‌شود. بیان این خطبه و تأثیر آن بیانگر جایگاه و موقعیت آن حضرت در بین مردم بود. عظمت آن حضرت باعث شد كه مخالفان نتوانند برابر این خطبه كاری كنند.
ایشان خطبه زهرای اطهر ـ س ـ را دارای پیام‌های مهمی دانستند و گفتند: این خطبه پیام‌های بسیار مهمی را در بر دارد كه از جمله آن می‌توان به ایراد خطبه از پشت پرده از سوی حضرت زهرا ـ س ـ اشاره كرد.
این مرجع تقلید خاطر نشان ساختند: اگر این خطبه از سوی امیر مؤمنان ـ ع‌ ـ بیان می‌شد قطعاً خطر بزرگی از سوی مخالفان متوجه ایشان می‌شد. اما مقام و جایگاه حضرت زهرا ـ س ـ باعث شد كه این خطبه كه معجزه بزرگی محسوب می‌شود به بهترین صورت به گوش همگان برسد.
استاد دروس خارج حوزه علمیه قم به بخش ویژه هفتمین دوره كتاب سال ولایت با موضوع امام سجاد ـ ع ـ اشاره كردند و افزودند: صحیفه سجادیه از افتخارات عالم اسلام بویژه تشیع است. این كتاب شریف دارای معارف والا و الهیات است. همه مفاهیم اسلامی را در بر دارد. شروح این كتاب همچون ریاض السالكین هم جزو افتخارات شیعه است.
آیت الله صافی گلپایگانی افزودند: ائمه معصومین ـ ع ـ حتی راه دعا و راز و نیاز با خدا را به ما می‌آموزند اگر دعاهای آن بزرگواران به ما نمی‌رسید، ما راه دعا را نمی‌دانستیم. برای نمونه رئیس دانشگاه الازهر، طنطاوی با مشاهده تنها بخشی از دعاهای صحیفه سجادیه به همه عالم با افتخار اعلام می‌كند كه این كتاب متعلق به مسلمانان است.
استاد دروس خارج حوزه علمیه قم خطاب به اعضای هیئت علمی هفتمین دوره كتاب سال ولایت گفتند: باید معارف اهل بیت ـ ع ـ به منظور خنثی كردن افكار و ایده‌های انحرافی به سطح جامعه منتقل شود. دل‌های مرده بوسیله صحیفه سجادیه زنده می‌شود.
این مرجع تقلید در پایان از تلاش‌های مسئولان برگزاری كنگره علمی معنوی حضرت زهرا ـ س ـ و هفتمین دوره كتاب سال ولایت تشكر كردند.
در ابتدای این دیدار آیت الله سیدان و حجت الاسلام معراجی گزارشی از مراحل نهایی برگزاری كنگره علمی معنوی حضرت زهرا ـ س ـ و هفتمین دوره كتاب سال ولایت ارائه كردند.رسا
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین