سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پ  ششمین شماره فصلنامه تخصصی قرآن پژوهی «پیام جاویدان» كه اكثر مقالات خود را به معرفی دیدگاه‌های قرآن پژوهی آیت الله معرفت اختصاص داده است، در دویست صفحه به چاپ رسید. نخستین مقاله این شماره پیام جاویدان به قلم آیت الله م...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معرفی دیدگاه‌های آیت الله معرفت در شماره ششم فصلنامه پ

 ششمین شماره فصلنامه تخصصی قرآن پژوهی «پیام جاویدان» كه اكثر مقالات خود را به معرفی دیدگاه‌های قرآن پژوهی آیت الله معرفت اختصاص داده است، در دویست صفحه به چاپ رسید.

نخستین مقاله این شماره پیام جاویدان به قلم آیت الله محمد هادی معرفت، استاد قرآن پژوه حوزه علمیه قم با عنوان جایگاه ولایت در قرآن، با بیان نقش محوری ولایت در قرآن كریم به تبیین تأثیر ولایت در اصلاح فرد پرداخته و عشق را محور اساسی ارتباط با خدا برشمرده است.
بررسی شرایط مترجم قرآن با توجه به دیدگاه آیت الله معرفت عنوان یكی از مقاله‌های پیام جاودان می‌باشد كه به قلم دكتر محمد رضایی رضوی نوشته هو در آن شرایط عام و خاص مترجم قرآن با استفاده از دیدگاه‌های آیت الله معرفت بیان شده است. نویسنده، آگاهی زبان مبدأ و مقصد و موضوع ترجمه، پرهیز از پیش داوری، روشمندی، توانایی، تمرین، هنرمندی، آگاهی از بار عاطفی واژها، مراجعه پیوسته به منابع، دانستن ضرب المثل‌ها، اصطلاحات، آشنایی با فرهنگ، آداب و تاریخ، سبك شناسی و آشنایی با علوم جنبی مانند جامعه شناسی و روان‌شناسی را از شرایط عام مترجم قرآن می‌داند.
نزول قرآن در ماه رمضان از نظر استاد معرفت، علوم قرآنی از دیدگاه آیت الله معرفت و جایگاه روایت در تفسیر قرآن با توجه به دیدگاه آیت الله معرفت از دیگر مقاله‌هایی است كه به معرفی شخصیت قرآنی این قرآن شناس معاصر می‌پردازند.رسا
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین