سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
نوتلا صبحانه لذیذ میلیون ها کودک و بزرگسال در سرتاسر جهان است. این به اصطلاح شکلات صبحانه طرفداران و البته مخالفان زیادی دارد...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نوتلاخورها بخوانند

نوتلا صبحانه لذیذ میلیون ها کودک و بزرگسال در سرتاسر جهان است. این به اصطلاح شکلات صبحانه طرفداران و البته مخالفان زیادی دارد...

مریم مرادیان - بخش تغذیه و آشپزی تبیان
نوتلا

نوتلا به خودی خود مضر نیست بلکه شیوه مصرف آن اشکال ایجاد می کند. چون نوتلاخورها در مصرف آن زیاده روی می کنند. در این مطلب چند دلیل برای زیاده روی نکردن در مصرف این شکلات صبحانه ارائه می دهیم.

غیر از نوتلا صبحانه دیگری نیز وجود دارد

ضرورتی ندارد هر روز نوتلا بخورید. برای صبحانه پنیر، گردو، تخم مرغ، غلات، ماست و میوه را نیز در نظر داشته باشید و فقط نوتلا نخورید.

نوتلا بسیار چرب است

یکی از دلایل مهم برای پرهیز از زیاده روی در مصرف نوتلا چرب بودن آن است. این شکلات صبحانه بر خلاف تبلیغاتی که می کنند از فندق تازه تهیه نمی شود بلکه حاوی قند تصفیه شده است. 100 گرم نوتلا حدود 530 کالری دارد که میزان قابل توجهی است.

از قند طبیعی استفاده نمی شود

کارخانجات تولید کننده نوتلا از چغندرقندهای تراریخته استفاده می کنند که از قندهای تصفیه شده ارزان تر است. متأسفانه این محصولات تراریخته نیز مشکلاتی برای کبد، کلیه ها و دستگاه گوارش ایجاد کرده و خطر بروز دیابت را بالا می برند.

نوتلا چندان سالم نیست

کارخانجات تولید کننده نوتلا از چغندرقندهای تراریخته استفاده می کنند که از قندهای تصفیه شده ارزان تر است. متأسفانه این محصولات تراریخته نیز مشکلاتی برای کبد، کلیه ها و دستگاه گوارش ایجاد کرده و خطر بروز دیابت را بالا می برند

زمانی که اولین قاشق از نوتلا را برمی دارید به سختی می توانید به خوردن آن ادامه ندهید. این میل به ادامه خوردن دقیقاً به دلیل طعم آن نیست. به خاطر این است که نوتلا حاوی وانیلین است و این ماده معطر مصنوعی شهرت زیادی در افزایش انسولین بدن دارد. معمولاً بعد از مصرف نوتلا دوباره میل به خوردن قند افزایش پیدا می کند و به همین دلیل فرد به خوردن آن ادامه می دهد.

نوتلا حاوی ترکیبات دیگری نیز هست که باید احتیاط کرد

نوتلا حاوی لسیتین سویا است. این ماده باعث بافت کرمی مانند نوتلا می شود. اما لسیتین در واقع نوعی ته مانده روغن سویا است که تولید آن به صورت ژنتیکی دستکاری می شود. این مسئله نیز باعث بروز مشکلاتی مانند مشکلات ناباروری، ضعف دستگاه ایمنی بدن و آلرژی ها می شود.

می توانید نوتلای خانگی درست کنید

شما می توانید به جای صرف هزینه بالا برای خرید نوتلا که به درستی نمی دانید از چه ترکیباتی تهیه شده است، دست به کار شده و خودتان شکلات صبحانه درست کنید. برای این کار می توانید از فندق تازه، شیر، شکلات و قند استفاده کنید. تهیه نوتلای خانگی یکی از روش های خوب برای داشتن شکلات صبحانه ای سالم است که به محیط زیست نیز آسیب نمی رساند.مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین