تبیان، دستیار زندگی
مدیرعامل اپراتور سوم تلفن همراه از تکمیل پوشش شبکه رایتل در تهران به صورت کامل تا پایان امسال خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نسل چهارم موبایل در کل تهران کامل می شود

مدیرعامل اپراتور سوم تلفن همراه از تکمیل پوشش شبکه رایتل در تهران به صورت کامل تا پایان امسال خبر داد.


بخش دانش و زندگی تبیان

نسل چهارم موبایل در کل تهران کامل می‌شود

به گزارش تبیان از خبرگزاری مهر ، مجید صدری امروز در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه الکامپ گفت: بالغ بر 270 سایت نسل چهارم موبایل در تهران نصب شده است و پیش بینی می کنیم در طرح توسعه جدید، کل تهران تا پایان سال تحت پوشش نسل چهارم رایتل قرار گیرد.
وی با اشاره به برنامه های توسعه این شبکه در کشور گفت: هم اکنون سرویس رومینگ ملی رایتل با اپراتور همراه اول و ایرانسل در کل کشور برقرار است و در مناطقی که امکان پوشش کامل رایتل وجود ندارد، از شبکه این اپراتورها استفاده می شود.

مواجهه با دیتای نسل دوم به جای نسل سوم هنگام استفاده مشترک از رومینگ


مدیرعامل اپراتور سوم تلفن همراه ادامه داد: در حوزه مکالمه و صوت، مشکلی در خصوص رومینگ ملی نداریم اما در بخش دیتا، مشکل این سرویس آن است که زمانی که مشترک از رومینگ استفاده می کند، به جای دیتای نسل سوم، با دیتای نسل دوم مواجه می شود و این مسئله باعث کاهش کیفیت سرویس اینترنت خواهد شد.
صدری گفت: این مشکل را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده ایم.
مدیرعامل رایتل با اشاره به اینکه در حوزه مکالمه و آنتن دهی شبکه رایتل از وضعیت پایداری برخوردار هستیم، موضوع عدم آنتن دهی مقطعی در برخی مناطق را رد کرد و گفت: در ارائه سرویس مکالمه و دیتا، شبکه پایداری داریم و آن طور نیست که این سرویس در یک نقطه، در یک زمان قطع و در زمان دیگر برقرار باشد.

نارضایتی از ترابرد پذیری شماره های تلفن همراه

وی در مورد آخرین وضعیت ترابردپذیری شماره های تلفن همراه نیز گفت: این سرویس به دلیل برخی مشکلات فنی با نارضایتی از سوی مردم مواجه است، چرا که انتظاراتی که از آن می رفت، محقق نشده و بسیاری از ترابرد شماره خود پشیمان هستند.
صدری با اشاره به برخی اقدامات ضد رقابتی و کارشکنی در اجرای ترابردپذیری گفت: امیدواریم به مرور زمان این مشکل و نیز مشکلات فنی طرح حل شود و خدمت ترابردپذیری به معنای واقعی اجرایی شود.
مدیرعامل اپراتور سوم تلفن همراه در مورد نرخ خدمات دیتای موبایل نیز گفت: هم اکنون شاهد هستیم که در برخی تعرفه ها از سوی سایر اپراتورهای رقیب، دامپینگ صورت می گیرد که طرح این شکایت را به سازمان تنظیم مقررات ارائه کرده ایم و امیدواریم این سازمان در جهت حفظ بازار رقابتی، اقدامات موثری انجام دهد.


منبع: مهر