وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در شب افتتاحیه «هنر کاربردی» که شب گذشته 26 آذرماه در گالری گلستان برپا شد سی اثر در مجموع به قیمت 22 میلیون تومان به فروش رسید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایشگاه «هنر کاربردی» در افتتاحیه اش 22 میلیون فروخت

در شب افتتاحیه «هنر کاربردی» که شب گذشته 26 آذرماه در گالری گلستان برپا شد سی اثر در مجموع به قیمت 22 میلیون تومان به فروش رسید.

بخش هنری تبیان

نمایشگاه «هنر کاربردی»

در نمایشگاه «هنر کاربردی» انواع اشیای کاربردی با رویکرد هنری از ظروف تا میز، گلدان، زیورآلات، شمعدانی، گبه و... ارائه شده است که قیمت آنها از 32 هزار تومان تا 10 میلیون تومان تعیین شده است.

بهرام دبیری که با مجموعه بشقاب ها، لیوان های یکصد هزار تومانی و دیس های 700 هزار تومانی و ... در این نمایشگاه حاضر است درباره اهمیت این نمایشگاه گفت: آنچه که هنر کاربردی می نامیم بخش بزرگی از تاریخ هنر ایران را شامل می شود، سفال هایی که از 600 سال قبل وجود دارند و بعد سرامیک و سفال های نیشابور که در جهان بی همتاست تا صندوق ها، شانه ها و طراحی قاشق و چنگال.

این هنرمند نقاش گفت: در نمایشگاه هنر کاربردی تعدادی از کارهای یکی دو سال اخیرم به نمایش درآمده، کارهایی که ادیشن ندارند و خودم  روی آن ها کار کرده ام.

وی گفت: یکی از مسائل مهم دیگر در هنر کاربردی بحث قیمت آن است. ممکن است یک طراحی که نقاش در کارگاه نقاشی خود انجام می دهد چهار میلیون تومان باشد اما یک بشقاب لعابی با همه سختی هایی که در مراحل کار دارد بیش از 100 یا 150 هزار تومان نمی تواند باشد و این هم تنها به خاطر ارزش های زیبایی شناختی آن است.

مریم سالور مجسمه ساز و نقاش با 6 گلدان شقایق مانند معروفش در این نمایشگاه حاضر است، گفت: ما ایرانی ها اصولا قبل از این که تابلوی نقاشی روی دیوار خانه هایمان باشد محل زندگی مان پر از گلدان بوده است که همه در اوج زیبایی بودند. ما به زندگی با این وسایل عادت داریم. با فرش زندگی کردیم و با این هنر عجین هستیم. من از این نمایشگاه استقبال می کنم و به این دلیل در این نمایشگاه حاضر شدم تا از این دیدگاه حمایت کنم.

سالور افزود: آثارم در این نمایشگاه بین یک و نیم تا سه و نیم میلیون تومان قیمت گذاری شده است که متاسفانه نسبت به اندازه، تک نسخه بودن و وقتی که روی ساخت اثر گذاشته شده قیمت مناسبی نیست.

گیزلا وارگا سینایی یکی دیگر از هنرمندان حاضر در این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه من یک داس، یک چاقو و یک ساتور از مجموعه گل و مرغ هایم را ارائه کرده ام. به یاد دارم مادرم چرخ خیاطی داشت که روی آن تصاویری حکاکی شده بود یا در شهر جلفا یک دستگاه چاپ دیدم که بیشتر شبیه یک مجسمه بود.

ابراهیم حقیقی، گرافیست با دو گبه در این نمایشگاه حاضر است که هر یک 10 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. حقیقی در این باره گفت: هنر کاربردی اتفاقی نیست که به محاق رفته باشد، وقتی جهان به سوی صنعتی شدن رفت، تولید کثیر اتفاق افتاد و فروش بیشتر شد برای همین زیبایی شناسی تغییر کرد اما این موجب آن نشد که زیبایی شناسی از بین برود. اتفاقی که حتی در ایران هم افتاد و ما در تولید انبوه مثلا ملامین هایی دیده ایم که سفارش تصویر و نقاشی دارند.

مریم زندی دیگر هنرمند حاضر در این نمایشگاه گفت: من هشت تکه از کارهای شیشه ای ام را ارائه داده ام، این آثار با همان روش سنتی شیشه گران در ایران ساخته شده است، اما با طرح و فرم هایی تازه کار کردم و نوع رنگ گذاری ام مدرن تر شده و تغییراتی در رنگ گذاری سنتی ایجاد کرده ام.

در این نمایشگاه شمس الدین غازی شمایل هایی از حیوانات شناخته شده اش را به گلدان و ظرف میوه تبدیل کرده است، لیلا فرزانه که سفالگر شناخته شده ای است سه آینه قدی و سه میز بزرگ که روی آنها کار شده به نمایش درآورده است، فرانک سالور روی چند آینه گل و مرغ نقاشی کرده است، گلناز قدیری نقاشی های انتزاعی اش را روی آینه آورده، هلیا ابراهیمی، میترا دوایی، نعیمه رزاقی، شکوفه رخام، روزبه دبیری، نرگس عقدایی، شیرین غازی، طناز کمالیان، نازگل کمالیان، مهبد منیعی، سوگند میرزایی نیز با آثار خود در این نمایشگاه حاضر هستند.

نمایشگاه هنر کاربردی تا اول دی ماه در گالری گلستان واقع در دروس، خیابان کماسایی، پلاک 34 دایر است.


منبع: مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین