سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
فرآورده های سوسیس و کالباس توسط سازمان ملی استاندارد و سازمان غذا و دارو بررسی و کنترل می شود و تمام افزودنی ها و مواد غیر مجاز آن تحت کنترل است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فرآورده‌های سوسیس و کالباس تحت کنترل سازمان استاندارد/ لزوم توجه به سبد غذایی خانوارها

فرآورده‌های سوسیس و کالباس توسط سازمان ملی استاندارد و سازمان غذا و دارو بررسی و کنترل می‌شود و تمام افزودنی‌ها و مواد غیر مجاز آن تحت کنترل است.

بخش تغذیه و آشپزی تبیان
کارخانه سوسیس کالباس

نیره پیروزبخت رییس سازمان ملی استاندارد ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: استاندارد یک ویژگی قابل قبول است که به مصرف کننده این اطمینان را می دهد که از یک ماده غذایی سالم استفاده کند.

وی اظهارداشت: موارد و محصولات مشمول مقررات استاندارد اجباری، دارای این علامت هستند و علامت استاندارد نشانه مرغوبیت و اطمینان مردم برای استفاده از یک کالا است.

رییس سازمان ملی استاندارد بیان کرد: میزان استفاده از افزودنی ها و مواد نگهدارنده و حدود آن تحت کنترل سازمان استاندارد ملی است و درصورتی که یک ماده غذایی دارای افزودنی و علامت استاندارد باشد، نشانه بی خطر بودن آن است.

پیروزبخت تصریح کرد: فرآورده های سوسیس و کالباس توسط سازمان ملی استاندارد و سازمان غذا و دارو بررسی و کنترل می شود و تمام افزودنی ها و مواد غیر مجاز آن تحت کنترل است.

وی اشاره کرد: بحث استاندارد و علامت استاندارد موضوع مهمی است که مردم باید به آن توجه داشته باشند همچنین در کنار آن توجه و کنترل افراد بر سبد غذایی خانواده حائز اهمیت است.

رییس سازمان ملی استاندارد افزود: برای مثال نمک تولید شده دارای علامت استاندارد است اما استفاده بی رویه از نمک می تواند ضرر آفرین باشد بنابراین افراد باید در استفاده از روغن، نمک، قند و فست فودها توجه لازم را داشته باشند. 

پیروزبخت یادآور شد: تمام مواد مضر توسط سازمان استاندارد، وزارت بهداشت و سازمان غذا ودارو بررسی شده و اگر نوعی افزودنی یا مواد نگهدارنده خطرناک در یک ماده غذایی استفاده شود، مجوز استاندارد به آن محصول تعلق نمی گیرد.


خبرگزاری باشگاه خبرنگاران
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین