وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مرتضی امیری اسفندقه، به عنوان دبیر هنری «ششمین جشنواره بین المللی شعر انقلاب» منصوب شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 امیری  اسفندقه دبیر جشنواره شعر انقلاب شد

مرتضی امیری  اسفندقه، به عنوان دبیر هنری «ششمین جشنواره بین المللی شعر انقلاب» منصوب شد.

بخش ادبیات تبیان
 
امیری  اسفندقه

 

در حکمی از سوی فاضل نظری معاون هنری و رئیس جشنواره های حوزه هنری، مرتضی امیری  اسفندقه شاعر آیینی کشور به عنوان دبیر هنری «ششمین جشنواره بین المللی شعر انقلاب» منصوب شد.
در حکم معاون هنری حوزه هنری خطاب به مرتضی امیری اسفندقه آمده است: « نظر به شایستگی  های ممتاز و تجربه های ارزشمند و نقش و جایگاه ویژه جناب  عالی در سپهر شعر انقلاب اسلامی، به موجب این حکم به عنوان دبیر هنری «ششمین جشنواره بین المللی شعر انقلاب» منصوب می شوید.
شعر انقلاب به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، شعری است در خدمت عدالت و انسانیت، شعری است، در خدمت وحدت و رفعت ملی و بالاخره شعری است، در خدمت پیشرفت همه جانبه «انسان سازی» به معنای واقعی کلمه.
ان شاء الله از رهگذر همت، تلاش و درایت جناب عالی و با قرار دادن تعریف مذکور از شعر در پیشانی اهداف و موضوعات این جشنواره، گامی موثر به سوی معرفی، تقویت و اعتلای هر چه بیشتر شعر انقلاب برداشته شود.»
مرتضی امیری اسفندقه در سال 1345 در تهران دیده به جهان گشود و در مشهد پرورش یافت و تربیت یافته مکتب خراسان و همنشین انجمن های اخوان ثالث، محمد قهرمان و استاد احمد کمال است.
از این شاعر انقلاب اسلامی تاکنون مجموعه اشعاری چون «رستاخیز حرکات»، «چین کلاغ»، «بازوان مولایی»، «کوار»، «ولی دوشنبه آه»، «گاهی خجالت می کشم از اینکه انسانم»، «نماشم»، «ورمشور» و «دهلی ستاره بود» به چاپ رسیده است.
حوزه هنری انقلاب اسلامی به منظور پاسداشت و ارتقای دستاوردهای شعر انقلاب و همچنین کشف استعدادهای برتر، ششمین جشنواره شعر انقلاب را در دو قالب شعر نو و کهن دی ماه 1395 در استان فارس برگزار می کند.


منبع: ایرنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین