وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تهمینه رییسی از مدرسان، داوران و قاریان برتر قرآنی استان چهارمحال و بختیاری مدت هاست با اداره امور قرآنی استان همکاری می کند و به تازگی مسابقات منطقه ای دادگستری با حضور 7 استان را قضاوت کرده است، همین بهانه ای شد تا با ایشان به گفتگو بنشینیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قرآن روی همه ابعاد زندگی انسان تاثیر می گذارد

تهمینه رییسی از مدرسان، داوران و قاریان برتر قرآنی استان چهارمحال و بختیاری مدت هاست با اداره امور قرآنی استان همکاری می کند و به تازگی مسابقات منطقه ای دادگستری با حضور 7 استان را قضاوت کرده است، همین بهانه ای شد تا با ایشان به گفتگو بنشینیم.

بخش قرآن تبیان
تأثیر قرآن

سر کار خانم رئیسی بفرمایید از چه سالی وارد فعالیت های قرآنی شدید و موفق به کسب چه عناوینی شدید .

فعالیت های قرآنی را از سال 58-57  با شرکت در کلاسهای قرآن استاد مجد زاده در مکتب القرآن واقع در مسجد نو شهرکرد آغاز و سپس در حسینیه امامیه ( مکان جدید مکتب القرآن ) ادامه دادم ، در سال 64 در دوره تربیت معلم قرآن زیر نظر سازمان تبلیغات مرکز به استادی ،استاد تک فلاح شرکت نمودم ، در سال 65در مسابقات قرائت قرآن دانش آموزی رتبه اول قرائت استانی را کسب نمودم ، همچنین در مسابقات قرائت طلاب در سال 92 رتبه اول را کسب نمودم .

به دلیل ازدواج و تحصیل در دانشگاه چند سالی فعالیتهای قرآنی ام کم رنگ شد ولی از سال 1387 با شرکت در دوره های تربیت معلم روخوانی  ? روانخوانی  ? تجوید  ?ترجمه و مفاهیم ، تربیت ممتحن تجوید و . . . دارالقران سازمان تبلیغات زیر نظر اساتید قرآنی استان و کشور فعالیتهای قرآنی را به لطف الهی مجدداً ادامه دادم .

مانوس بودن خانمها با قرآن چه تاثیری در جامعه خواهد داشت؟

مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) در دیدار با جمعی از بانوان قرآن پژوه فرمودند : ( زنان نیمی از جمعیت را به سمت قرآن متمایل خواهند کرد، اگر زنان با قرآن مانوس شوند بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد چون انسانهای نسل بعد در دامن این زنان پرورش پیدا می کنند و می توانند در تربیت قرآنی تاثیرات بسزایی داشته باشند. انس با قرآن روی همه ابعاد زندگی انسان تاثیر می گذارد و خواه ناخواه تمام فعالیتهای زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد .

کار قرآنی چقدر در زندگی شخصی شما تاثیر دارد ؟ و از تاثیر قرآن در دیگر فعالیتهایتان بفرمایید .

کار قرآنی بیشترین تاثیرش آرامش روحی است که به انسان دست می دهد و با خدمت به قرآن برای انجام فعالیت های دیگر در زندگی برکت ایجاد می شود .

از سختی ها و مشکلات کار قرآنی و نحوه مقابله با آنها بفرمایید .

اوایل ، کار قرآنی با مشکلاتی نظیر کمبود منابع و دسترسی نداشتن به آنها ، زیاد بود اما با پیشرفتهای اخیر به لطف الهی دسترسی به منابع آسان شده ، و کلاً مشکلات کا ر قرآنی در برابر آثار و برکات قرآن در زندگی چیزی نیست . با خدمت در عرصه قرآن سعه صدر و صبر در برابر مشکلات در انسان بیشتر می شود و خداوند در لحظات حساس بندگان خود را بی یاور نمی گذارد .

شیرین ترین خاطره شما از مسابقات و کلاسهای قرآنی و تدریس چیست؟

کلاً کار در خدمت قرآن بسیار لذت بخش و شیرین است و تلخی درآن وجود ندارد .

فعالان و اساتید قرآنی شهرکرد ( استان چهار محال و بختیاری ) چقدر با هم ارتباط دارند و تجارب علمی و فنی خود را منتقل می کنند .

در سالهای اخیر به مدد فعالیتهای دارالقران الکریم استان تا حدودی بین فعالان قرآنی ارتباط فعالی ایجاد شده که جای رشد بیشتری هم دارد .

از تجربه تدریس و حس شما نسبت به این کار صحبت کنید .

بهترین لحظات و ساعات عمرم زمانی است که در جلسه قرآن هستم .

فعالیت های قرآنی استان را چطور می بینید و برای ارتقاء سطح قرآنی و معنوی استان چه باید کرد .

فعالیتهای قرآنی استان در سالهای اخیر رو به رشد بوده و محول کردن بخشی از مسولیتهای قرآنی به موسسات باعث شده پایگاه تخصصی تری برای فعالیتهای قرآنی ایجاد شود ، اما نباید از تاثیر قرآن در بعد مفهومی آن در زندگی غافل شد توجه بیش از حد به تنعنیم و تجوید و . . . ما را از تدبر و عمل به قرآن باز ندارد .

با آیات قرآن پاسخ دهید .

آیه ای که بیشتر از آیات دیگر در شما تأثیر و موقع نگرانیها آرامتان می کند .

اَمَّن یُجیبُ المُضطَر اِذا دُعاهُ وَ یَکشِفُ السوء (آیه 62 نمل ) و آیه 216 سوره مبارکه بقره کُتِبَ عَلَیکُمَ . . . عَسی أَن تَکرَهَوا شَیئاً وَهُوَ خَیرٌ لَکُم وَ عَسَی أَن تُحِبُّوا شَیئاً وَ هُوَ شٌر لَکُم . . .


تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین