تبیان، دستیار زندگی
بشاره واکیم، کارگردان و بازیگر مسیحی مصری در قاهره متولد شد، او در زمان حیات به حفظ قرآن همت گماشت و بعدها تفاسیر قرآنی را نیز مطالعه کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازیگر مسیحی که حافظ قرآن شد

تبیان به نقل از گروه بین الملل: بشاره واکیم، کارگردان و بازیگر مسیحی مصری در قاهره متولد شد، او در زمان حیات به حفظ قرآن همت گماشت و بعدها تفاسیر قرآنی را نیز مطالعه کرد.

بخش قرآن تبیان
بازیگر مسیحی که حافظ قرآن شد

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «صدی البلد»، بشاره واکیم در 5 مارس 1890 میلادی در منطقه «فجاله» قاهره، پایتخت مصر متولد شد، او بازیگر، کمدین و کارگردانی زبردست بود.
واکیم در مدرسه «الفریر» در منطقه «خرنفش» قاهره زبان فرانسه آموخت. این هنرمند مصری به زبان عربی علاقه داشت و به همین دلیل به حفظ قرآن همت گماشت و پس از حفظ کلام وحی نیز با وجود این که مسیحی بود، تفاسیر قرآنی را مطالعه کرد.
او معتقد بود برای فهمیدن زبان عربی باید قرآن را یاد گرفت و همواره تأکید داشت که «کسی که می خواهد زبان عربی را خوب یاد بگیرد، باید قرآن را حفظ و مفاهیم آیات وحی را درک کند».
بیش از یکصد فیلم از بشاره واکیم به یادگار مانده است؛ او سرانجام در 30 نوامبر 1949 در 65 سالگی دار فانی را وداع گفت.
واکیم نقش های بسیاری را در فیلم های سیاه و سفید و روی صحنه تئاتر بازی کرد و در حالی در نقش های کمدی ظاهر می شد که در زندگی غم ها و مشکلات خاص خود را داشت.
او در 65 سالگی در حالی بدرود حیات گفت که سرپرستی فرزندان یتیم خواهرش را به عهده داشت و در منزل خواهر سکنی گزیده بود.