تبیان، دستیار زندگی
کارگردان «محله گل و بلبل ۲» گفت: با انتخاب عروسک به جای بچه، خودمان را از قید محدودیت های سنی رها کردیم. شاید این عروسک ها بزرگ شوند، اما همین رشد شخصیتی و فیزیکی شان دست خودمان است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عروسک‌های جدید «محله گل و بلبل» کدامند؟

کارگردان «محله گل و بلبل ۲» گفت: با انتخاب عروسک به جای بچه، خودمان را از قید محدودیت‌های سنی رها کردیم. شاید این عروسک‌ها بزرگ شوند، اما همین رشد شخصیتی و فیزیکی‌شان دست خودمان است.

بخش سینما وتلویزیون تبیان
title

«احمد علیپور» کارگردان برنامه «محله گل و بلبل» با اشاره به حضور عروسک‌های جدید به این برنامه گفت: مدت‌ها بود که به این فکر می‌کردیم اگر قرار باشد خانواده گلدون خان را وارد قصه کنیم به چه شکل این اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: اگر می‌خواستیم از حضور هنرمندان کودک و خردسال به عنوان فرزندان گلدون خان استفاده کنیم طی دو سال آینده بزرگ می‌شدند در صورتیکه رشد سنی و فیزیکی آنها برایمان مهم بود.

این کارگردان در ادامه بیان داشت: خانواده گلدون خان برای ما مهم هستند و برای همین در انتخاب مادر و پدر پورنگ بسیار دقت کردیم چراکه می‌دانستیم سالها در خدمتشان خواهیم بود و نمی‌شد که هر سال یک بازیگر را برای این نقش انتخاب کنیم و این موضوع به هویت این شخصیت‌ها نیز لطمه می‌زد.

وی افزود: در مورد خانواده گلدون خان نیز به طولانی مدت فکر کردیم و حتم داریم که این خانواده جزو خانواده‌های دوست داشتنی این مجموعه خواهند شد. به همین خاطر با انتخاب عروسک به جای بچه، خودمان را از قید محدودیت‌های سنی رها کردیم. شاید این عروسک‌ها بزرگ شوند، اما همین رشد شخصیتی و فیزیکی‌شان دست خودمان است.

این کارگردان با اشاره به نام آنها نیز گفت: داور بابا یکی از بچه‌های این خانواده است که به فوتبال علاقه دارد و زندگی را به شکل گزارش فوتبال می‌بیند و در خانواده نیز بین همه داوری می‌کند. یاور بابا خیلی دوست دارد جای پدرش باشد و از لحاظ شخصیتی مثل پدر است و دائم در تراس  حواسش به محله است. باور مامان دختر بامزه‌ای است که علاقه به تمیز کردن خانه دارد و گوش‌های تیزی دارد و امید همه هم عروسکی نوزاد است که حرف نمی‌زند.

علیپور با اشاره به حضور عروسک‌ها و دو برابر شدن زمان تولید مجموعه  گفت: در سری جدید دو تغییر عمده داشتیم که به همان نسبت کار را برایمان پر زحمت‌تر شد. یکی اضافه کردن لوکیشن‌های خارجی و دیگری حضور عروسک‌ها. ما لوکیشن دکور پارک را از استودیو حذف کردیم و سکانس‌های پارک را در پارکی واقعی که دقیقا پشت استودیو است، ضبط خواهیم کرد. به دو دلیل این کار را انجام دادیم هم اینکه از فضایی که در نزدیکی‌مان قرار دارد به شکلی بهینه استفاده کرده و هم اینکه تنوع تصویری بیشتری با حضور آدم‌ها و حتی ماشین داشته باشیم. هر عروسک نیز به اندازه دو نفر زمان و انرژی می‌برد که در این بخش از بهترین‌های این عرصه بهره بردیم. محمد اعلمی فروزان بهرام پور و عارفه عباسی عروسک‌گردان‌ها هستند و گویندگان شوکت حجت، سامان مظلومی و نازنین حقیقی هستند.

این کارگردان درباره اینکه تا چه زمانی این مجموعه روی آنتن شبکه دو است، گفت: به احتمال فراوان تا عید فطر برنامه داریم و 15 قسمت نیز در نوروز 96 پخش می‌شود.

قسمت اول از سری جدید این برنامه جمعه شب ساعت 19:30 پخش می‌شود.

داریوش فرضیایی، بهنوش بختیاری،‌ نادر سلیمانی، حدیث فولادوند،‌ امیر نوری،‌ امیرمحمد متقیان،‌ امیر سهیلی، نعیمه نظام دوست، ابراهیم شفیعی، آرش میراحمدی، جواد انصافی، عرفان برزین و حمید کاشانی به ترتیب در نقش‌های عموپورنگ، خانم میوه‌فروش،‌ نانوای محل،‌ کتاب‌فروش سیار،‌ گل‌فروش محل، گلدون خان، مادر عموپورنگ،‌ پدر عموپورنگ، شاگرد نانوا،‌ عمو نوروز، بچه مردم و قلهک در «محله گل‌ و بلبل» نقش‌آفرینی می‌کنند.

از دیگر عوامل این برنامه می‌توان به محمد درویشعلی پور نویسنده، امید شهلایی تدوینگر، لیلا خوشکنار عکاس، محمدحسین خلیفه مدیر تولید، محمود صالحی مدیر تصویربرداری، سحر گوران طراح صحنه و لباس و بهاره حسینی منشی صحنه اشاره کرد.


منبع:خبرگزاری فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .