تبیان، دستیار زندگی
رهبر انقلاب در جشن تکلیف دو هزار تن از دانش آموزان، کتابخوانی و مطالعه کتاب های راهگشای متفکران و نویسندگان خوب را تامین کننده سلامت فکری دانستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سلامت فکری با کتابخوانی

رهبر انقلاب در جشن تکلیف دو هزار تن از دانش آموزان، کتابخوانی و مطالعه کتاب های راهگشای متفکران و نویسندگان خوب را تامین کننده سلامت فکری دانستند.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان
سلامت فکری با کتابخوانی

رهبر انقلاب در مراسم روح بخش و پر طراوت جشن تکلیف دو هزار تن از دانش آموزان پسر مدارس شهر تهران، که در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد، فرمودند: سلامت فکری را باید با کتابخوانی و مطالعه کتاب های راهگشای متفکران و نویسندگان خوب تأمین کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای طی سخنانی در این مراسم، جشن تکلیف را «جشن تشرّف به ساحت لطف و توجه پروردگار کریم» و «قابلیت دریافت مأموریت الهی در رسیدن به سعادت و خوشبختی» خواندند و افزودند: انسان در مراحل مختلف زندگی حوادث فراوانی را تجربه می کند که لازمه مواجهه شجاعانه با این حوادث و دستیابی به افتخار دنیوی و عزت الهی، استحکام بنیه معنوی است.
 
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت «لحظه تکلیف»، قدر دانستن ورود به دوران بلوغ معنوی را یادآور و خاطرنشان کردند: راز پیشرفت فردی و اجتماعی در حفظ رابطه با خداوند است و امروز عیب بزرگ تمدن رو به افول و انحطاط غرب، قطع رابطه با خداست.
 
ایشان بهترین راه ارتباط با خداوند را «نماز و قرائت قرآن» دانسته و گفتند: توجه به این واقعیت که مخاطب انسان در نماز، «خداوندِ قادرِ متعال» است، موجب توکل، شجاعت و اعتماد به نفس می شود، بنابراین نماز را اول وقت و با توجه بخوانید و با قرآن و معانی نورانی و هدایت بخش آن انس دائمی برقرار کنید.
 
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تلاش دشمنان برای نفوذ و تسلط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بر کشور، یکی از هدف های دشمن را نفوذ در نوجوانان و جوانان برشمرده و افزودند: نوجوانان عزیز که فرزندان امروز ملت ایران و مردان و مدیران فردای کشور هستند، باید با حضور فعال و شاداب در اجتماعات در مصونیت بخشی مقابل این نقشه دشمن، نقش موثری ایفا کنند.
 
«تجهیز به دانش و درس خواندن» و «تأمین سلامت جسمی، فکری و معنوی» توصیه دیگر رهبر انقلاب اسلامی به نوجوانان بود.
 
ایشان با اشاره به تأمین سلامت جسمی از طریق «ورزش و تغذیه مناسب»، و کسب سلامت معنوی با «توجه به خدا و نماز، دعا، توسل و یاد شهیدان» بیان کردند: سلامت فکری را باید با کتابخوانی و مطالعه کتاب های راهگشای متفکران و نویسندگان خوب تأمین کرد.
 
مقام معظم رهبری با تأکید بر اهمیت علم اندوزی و خودسازی به عنوان شرط دستیابی به فردایی بهتر، افزودند: عزیزان من، فردای این کشور متعلق به شماست و شما اداره کنندگان این کشور و تاریخ آن خواهید بود، بنابراین با استفاده از فرصت ها، خود را برای آن روز آماده کنید.
 
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین نوجوانان را به الگوگیری از شهیدان سفارش کرده و گفتند: شهیدان عزیز ما در جوانی و نوجوانی در دفاع از استقلال ملی و مصالح کشور و به منظور دفع شرّ دشمنان، باارزش ترین دارایی، یعنی جان خود را در راه خدا فدا کردند و مطالعه کتاب های شیرین و پر جاذبه دفاع مقدس، ذهن شما را با آن ایثارگری ها و شجاعتها آشنا می کند.
 
ایشان در پایان سخنانشان، نوجوانان را به قدردانی از پدران و مادران، حفظ احترام و جبران محبت های آنان توصیه کردند.


منبع: ایبنا