تبیان، دستیار زندگی
مجموعه تلویزیونی «شکوه یک زندگی» با سفر حلما از جنوب به شمال کشور کار خود را آغاز کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«شکوه یک زندگی» در شمال کشور کلید خورد

مجموعه تلویزیونی «شکوه یک زندگی» با سفر حلما از جنوب به شمال کشور کار خود را آغاز کرد.

بخش سینما وتلویزیون تبیان
title

سریال تلویزیونی «شکوه یک زندگی» با حضور بازیگرانی چون بیتا سحرخیز و نازنین فراهانی، تولید خود را با سفری از جنوب به شمال کشور آغاز کرد.

بیتا سحرخیز در نقش (نارگل) به همراه نازنین فراهانی در نقش (حلما) در روستای غریب محله ی شهرستان بهشهر  استان مازندران روز شنبه مورخ بیستم آذر ماه مقابل دوربین رفتند.

در خلاصه داستان این قسمت‌های آمده است؛ نارگل كه برای جستجو و پیدا كردن همسر مفقودالاثرش از شمال كشور راهی جنوب و مناطق جنگی و بیمارستانهای مرزی شده بود، در رختشوی خانه ای مردمی كه با كمك و حضور زنان برای شستشوی لباسهای رزمنده ها اداره می شود، حلما را با خود از جنوب به روستایی در شمال و محل زندگی اش است، می آورد.  همچنین حلما زنی است كه در بمب باران های مناطق مسكونی هشت سال دفاع مقدس همه خانواده خود را به یكجا از دست داده است.

گفتنی است؛  مجموعه تلویزیونی «شکوه یک زندگی» کاری از گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما، برای تولید در پاییز و زمستان 95، در 15 قسمت 45 دقیقه ای، با انتخاب بازیگرانی چون؛ بیتا سحر خیز، نازنین فراهانی، عبدالرضا اکبری، مریم کاظمی، حسام محمودی، مزدک رستمی، سوگل طهماسبی، کوروش سلیمانی، الهام جعفرنژاد، طوفان مهردادیان، مینا نوروزی فر،  ساقی زینتی،  مهری آل آقا و تعدادی دیگر بازیگران استانی مازندران مقابل دوربین می رود.

مسئله «شکوه یک زندگی» ، در تكریم همسران شهدا وجاوید الاثرهایى است كه با استقامت وامیدوارى براى رسیدن خبر و نشانه اى از عزیزانشان ، سالها به تنهایى بار زندگى خود وفرزندانشان را به دوش كشیدند و شكوهِ یك زندگى را به نمایش گذاشتند.

در خلاصه داستان این مجموعه آمده است: یحیى معلم جوان روستا ، به عنوان نیروی داوطلب و مردمی ، به جبهه هاى جنگ اعزام میشود ، نارگل همسرجوانش كه باردار است به همراه دوكودك خردسالش چشم انتظار بازگشت یحیى است كه خبرهاى مختلفى به نارگل میرسد ، از شهادت تا مجروح  شدن ودرنهایت خبرمفقود الاثر شدن یحیى...... نارگل اما روایت دیگرى براى خود دارد. روایتى با طعم امید  ازشهادت ، اسارت، مجروح شدن و سرانجام ...

عوامل اصلی مجموعه تلویزیونی عبارتند از:

نویسنده فیلمنامه اولیه: شعله شریعتی، نویسنده فیلمنامه نهایی: مرجان اشرفی زاده، تهیه کننده: امیرعباس کنی، کارگردان: رضا بهشتی، مجری طرح: مسعودانتظاری، دستیاریکم و مدیر برنامه ریزی: بهرام ملکی علوی، دستیار کارگردان : محمد عزیزی، طراح صحنه و لباس: علی مربی، طراح چهره پردازی : مهرداد  قلی پور، مدیر صدابرداری: عبدالرضا حیدری، مدیرتصویربرداری: عبدالله عبدی نسب، مدیر تولید: محمد ریحان صفت، تدوین: سینا گنجوی، ساخت موسیقی: امیر رجبی.


منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .