تبیان، دستیار زندگی
قائم مقام وزیر کشور گفت: ستاد انتخابات کشور، از اوایل دی ماه و با صدور احکام مرتبط با معاونان و سازمان های وزارت کشور از سوی مقام عالی وزارت، تشکیل می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ستاد انتخابات کشور از اوایل دی ماه تشکیل می شود

قائم مقام وزیر کشور گفت: ستاد انتخابات کشور، از اوایل دی ماه و با صدور احکام مرتبط با معاونان و سازمان های وزارت کشور از سوی مقام عالی وزارت، تشکیل می شود.

بخش سیاست تبیان

انتخابات،انتخابات 96،نتیجه انتخابات،انتخابات ریاست جمهوری،اصلاح طلبان،اصولگراین،

محمدحسین مقیمی شب گذشته در گفت و گوی ویژه خبری سیمای مرکز گیلان ( شبکه استانی باران) افزود: تا امروز تمام موضوعات طبق برنامه زمانبندی، انجام شده و در هیچ موضوعی عقب نیستیم.
وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی یادآور شد: براساس برنامه زمانبندی، هرجا که نیاز به هماهنگی با شورای نگهبان یا مجلس بوده، اقدامات لازم انجام شده است.

با اجرای طرح های پدافند غیرعامل بدنبال افزایش ضریب امنیت هستیم

مقیمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزه دریای خزر در رشت گفت: بدنبال این هستیم که با اجرای طرح های پدافند غیرعامل، ضریب امنیت ملی را افزایش دهیم.

پدافند غیرعامل برای شریان های حیاتی است که بایستی از امکانات محافظت شود و باید امنیت ملی به گونه ای باشد که از سرمایه گذاری هایی که انجام می دهیم، بتوانیم در هر شرایطی استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: براساس قانون برنامه پنجم توسعه، در هر پروژه عمرانی و اقتصادی باید طرح پدافند غیرعامل آن به تصویب برسد و دارای پیوست پدافند غیرعامل باشد.
مقیمی ادامه داد: بایستی تهدیداتی را که در آینده می تواند وجود داشته باشد، شناسایی کنیم و پایداری سیستم را بالا ببریم.
وی با اشاره به تهدیدات بویژه تهدیدات زیستی و سایبری تصریح کرد: باید توجه کنیم که اگر کسی قصد تهدید و یا تخریب داشته باشد چه دشمن خارجی و چه افرادی از داخل، با اجرای پدافند غیرعامل آنقدر هزینه شان بالا برود که از انجام آن کار، منصرف شوند.
مقیمی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه پدافند غیرعامل اشاره و اضافه کرد: در سال 1382 که سیاست های کلی پدافند غیرعامل به تایید رهبری رسید، موضوعات آن ابلاغ شد و در استان ها شورای پدافند غیرعامل به ریاست استانداران آغاز به کار کرد.
وی ادامه داد: پدافند غیرعامل برای شریان های حیاتی است که بایستی از امکانات محافظت شود و باید امنیت ملی به گونه ای باشد که از سرمایه گذاری هایی که انجام می دهیم، بتوانیم در هر شرایطی استفاده کنیم.

مسائل اجتماعی، دغدغه همه قواست

قائم مقام وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش افزود: دولت تدبیر و امید در آغاز به کار، مطالعه بسیار قوی از طریق دانشگاهیان و متخصصان درباره آسیب های اجتماعی کشور انجام داد که نتایج تجزیه و تحلیل شده، بسیار تکان دهنده بود.
مقیمی با بیان اینکه نتایج این اقدامات به مقام معظم رهبری و بخش های مربوطه ارائه شد، افزود: جلساتی در محضر مقام معظم رهبری تشکیل شد که معظم له تاکید کردند باید کارهای مهمی انجام شود و ضرورت کاهش آسیب های اجتماعی به عنوان یک دستور، از سوی ایشان صادر شد.
وی ادامه داد: هم اکنون شورای اجتماعی در وزارت کشور ایجاد شده که این شورا، مسائل اجتماعی و تکالیفی که برای سازمان ها و دستگاه ها مشخص شده را پیگیری و رصد می کند.
وی با بیان اینکه تمامی نهادها عزم خود را برای رفع مسائل اجتماعی جزم کرده اند، ابراز امیدواری کرد که با توجه به وارد شدن همه سازمان ها و دستگاه ها و با مشارکت مردم، آسیب های اجتماعی در جامعه کاهش یافته و کنترل یابد.
مقیمی خاطرنشان کرد: پنج محوری که توسط وزیر کشور در همایش استانداران مطرح شد، مسائل اجتماعی و اقتصاد مقاومتی از جمله این محورها بوده است.

تفویض حدود یکصد وظیفه وزیران به مدیران کل

مقیمی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: معاون اول رئیس جمهوری، مدیریت ستاد اقتصاد مقاومتی را برعهده دارد و در استان ها این وظیفه، بر عهده استانداران گذاشته شده است.
وی افزود: در 31 استان کشور، جلسات ستادهای اقتصاد مقاومتی با دستگاه های اجرایی به طور منظم تشکیل می شود و در راستای تحقق این راهبرد مهم، حدود یکصد وظیفه وزیران به مدیران کل استانی تفویض می شود.
مقیمی اقتصاد مقاومتی را مقاومت در مقابل تکانه های عظیم و سنگین توصیف و بیان کرد: باید فشارها، کمترین اثر را داشته باشد و اکنون شرایطی فراهم است که کار بزرگی در کشور انجام شود اما تا رسیدن به اهدافی که دنبال می کنیم، فاصله داریم.
امروز (چهارشنبه) همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزه دریای خزر، با حضور محمدحسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور و با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی، سازمان ها و نهادهای حاکمیتی و دولتی، با هدف هم افزایی علمی و تولید دانش بومی مرتبط با مسائل دریای خزر و حوزه آن در زمینه پدافند غیر عامل در دانشگاه گیلان گشایش می یابد.


منبع : خبرگزاری ایرنا