تبیان، دستیار زندگی
یک کتاب در حوزه عکس و یک کتاب درباره موسیقی تازه ترین آثار این هفته در مورد هنر است که به زودی رونمایی می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رونمایی دو کتاب تازه در حوزه هنر

یک کتاب در حوزه عکس و یک کتاب درباره موسیقی تازه ترین آثار این هفته در مورد هنر است که به زودی رونمایی می شود.

فراوری- بخش هنری تبیان

کتاب هنری

اگر از علاقمندان به حوزه هنر هستید رونمایی این دو کتاب ارزشمند را از دست ندهید.

کتاب عکس «روزگار سپری شده»

کتاب عکس «روزگار سپری شده» اثر حسن غفاری در خانه هنرمندان ایران رونمایی  می شود.

مراسم رونمایی از این کتاب 24 آذرماه ساعت 15:30 در تالار استاد شهناز برگزار خواهد شد. این مراسم در چارچوب پنجمین دوره همایش «10 روز با عکاسان» و همزمان با روز انجمن عکاسان میراث فرهنگی برگزار می شود.

کتاب هنری

این برنامه با حضور محمد نبی گوهرگانی، حامی مالی انتشار کتاب، و سخنرانی جواد صفی نژاد و افشین شاهرودی همراه خواهد بود.

رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی، تلاشی است در ادامه اندیشه دانش بنیان اساتید گرانمایه موسیقی ایرانی که سالیان عمر خود را صرف به روز و جهانی کردن موسیقی خویش نمودند.

«روزگار سپری شده» کتابی سیاه و سفید در قطع رحلی و شامل 150 صفحه است. در این کتاب 180 قطعه عکس از آثار حسن غفاری از استان کهگیلویه و بویراحمد در دهه 70 ارائه شده است.

این کتاب به دو زبان فارسی و انگلیسی با مقدمه و نوشته هایی از ناصر فکوهی، افشین شاهرودی و مهدی غفاری روانه بازار کتاب می شود.

انتشار «رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی برای ویولن، کمانچه و قیچک»

کتاب هنری


مجموعه سه جلدی کتاب های «رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی برای ویولن، کمانچه و قیچک» تألیف کاوه کشاورز توسط نشر «مانوش» در بازار کتاب و موسیقی منتشر شد.

در توضیح این اثر تالیفی آمده است:

«رپرتوار کلاسیک ایرانی برای سازهای ویولن، کمانچه و قیچک، که به «علی تجویدی» (آهنگساز، ردیف دان و نوازنده ویولن) تقدیم شده، به منظور ادای دین به زحمات ارزشمند و فداکاری های قابل ستایش اندیشمندان و هنرمندانی چون علینقی وزیری، ابوالحسن صبا و روح الله خالقی که در برابر اندیشه های متحجرانه زمانه، هیچ گاه از تلاش برای پیشرفت و آموزش موسیقی ایرانی و به روز رساندن آن، بازننشستند، تولید و در دسترس مخاطبان و هنرجویان موسیقی قرار گرفته است.

رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی، تلاشی است در ادامه اندیشه دانش بنیان اساتید گرانمایه موسیقی ایرانی که سالیان عمر خود را صرف به روز و جهانی کردن موسیقی خویش نمودند. این مجموعه با بهره گیری از دانش نوین رپرتوار و منطبق بر بالاترین استانداردهای آموزشی روز دنیا، و بیش از دو دهه پژوهش و مطالعه در زمینه موسیقی ایرانی و دانش آهنگسازی بین المللی تهیه شده است.»

مراسم رونمایی این کتاب موسیقایی ساعت 11 صبح روز جمعه، 26 آذرماه در فرهنگسرای ارسباران شهر تهران برگزار می شود.


منابع: خانه هنرمندان ایران/مهر