تبیان، دستیار زندگی
نامزدهای بخش «تصویرگری، گرافیک و طراحی جلد» هجدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان اعلام شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معرفی نامزدهای جشنواره کتاب کودک

نامزدهای بخش «تصویرگری، گرافیک و طراحی جلد» هجدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان اعلام شد.

بخش هنری تبیان

جشنواره کتاب کودک

دبیرخانه  هجدهمین جشنواره  کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری 14 اثر را به  عنوان نامزد بخش «تصویرگری، گرافیک و طراحی جلد» اعلام کرد.

هیات داوران این جشنواره 9 اثر را به عنوان نامزدهای بخش کودک و خردسال معرفی کرده اند. بر این اساس، «اژدهای عینکیِ کله اره ای» از انتشارات علمی و فرهنگی، «مجموعه  قصه ای که دوستش دارم» از انتشارات پیدایش، «مجموعه  شاهنامَک» از انتشارات چکه، «مجموعه  کتاب های کشویی» از انتشارات شهر قلم، «شبح ترسو» از انتشارات چکه، «با عددها دوست می شوی؟»، «ای میهن من، ایران»، «به! به!» و «من و مامان و مدرسه» هر چهار مورد از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این فهرست جای گرفته اند.

همچنین در بخش نوجوان، پنج عنوان اثر از کانون پرورش فکری  کودکان و نوجوانان به مرحله  پایانی راه یافته اند. این آثار عبارتند از: «مجموعه  نمایش نامه  نوجوان امروز (چاپ شده در سال های 1393 و 1394)»، «مجموعه  رمان نوجوان امروز (چاپ شده در سال های 1393 و 1394)»، «پرنده ای بود که شباهت به هیچ پرنده ای نداشت»، «نامه های خیس» و «می ترسم یادت برود دوستم داشتی».

داوران این جشنواره آثار 9 بخش شعر، داستان تألیف، داستان ترجمه، علمی و آموزشی، دینی، بازنویسی، زندگی نامه، نمایش نامه و گرافیک منتشر شده در سال های 1393 و 1394 را مورد بررسی قرار دادند. گفتنی است که آیین پایانی این جشنواره روز دوم دی  1395 در شهر تبریز برگزار خواهد شد.


منبع: فارس