تبیان، دستیار زندگی
شرکت مرسدس لامپ های هوشمندی برای نسل جدید خودروها تولید کرده است که نه تنها میزان نوردهی آن بسته به میزان روشنایی محیط تغییر می کند، بلکه با کیفیت بسیار بالا جاده را روشن می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

لامپ اتومبیل های جدید همه اطلاعات مورد نیاز را نمایش می دهد

شرکت مرسدس لامپ های هوشمندی برای نسل جدید خودروها تولید کرده است که نه تنها میزان نوردهی آن بسته به میزان روشنایی محیط تغییر می کند، بلکه با کیفیت بسیار بالا جاده را روشن می کند.

بخش دانش و زندگی تبیان

لامپ اتومبیل‌

شرکت مرسدس لامپ های هوشمندی برای نسل جدید خودروها تولید کرده است که نه تنها میزان نوردهی آن بسته به میزان روشنایی محیط تغییر می کند، بلکه با کیفیت بسیار بالا جاده را روشن می کند و خطوط سفید مُقطع را اطراف جاده نمایش می دهد تا زمانی که راننده فضای پیش رو را می بیند، مسیر را به درستی تشخیص دهد.

این سیستم هوشمند Digital Light نامگذاری شده است و لامپ هایی که به واسطه آن ساخته می شود نور با بیش از 2 میلیون پیکسل را در خطوط مُقطع به نمایش می گذارد.

الگوریتم های پیچیده و حسگرهایی که برای این لامپ ها در نظر گرفته شده است می تواند محیط پیرامون اتومبیل و وضعیت جاده مقابل را تشخیص دهد و بسته به شرایط، نحوه نوردهی و نمایش خطوط سفید که شبیه به خطوط راهنمایی و رانندگی هستند را عوض کند.

این خطوط به گونه ای نمایش داده می شوند که فاصله اتومبیل تا محل پیچ جاده را بر حسب متر مشخص می کنند و دیگر علایم راهنمایی را هم در مقابل راننده به نمایش می گذارد.

نکته جالب در مورد سیستم Digital Light این است که با دو میلیون پیکسل خود می تواند هر شکل و تصویری را در فضای پیش رو نمایش دهد و هر آنچه از محیط پیرامون می بیند را به نمایش بگذارد. به عنوان مثال، توجه کنید در یکی از جاده های یک کشور خارجی در حال رانندگی هستید و از نوشته های روی تابلوها سر در نمی آورید. سیستم مذکور می تواند مجموعه اطلاعاتی که در اطراف شما وجود دارد را ترجمه کند و زبان قابل تشخیص برای شما به نمایش بگذارد.


منبع:Fars News Agency

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .