تبیان، دستیار زندگی
طبق آیین نامه راهنمایی و رانندگی شهروندان موظف اند در فصل زمستان تجهیزات ایمنی مثل زنجیر چرخ، اطمینان از سیستم گرمایشی و برف پاک کن و استفاده از لاستیک های یخ شکن استفاده کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

طرح LEZ زیست محیطی است نه ترافیکی

طبق آیین نامه راهنمایی و رانندگی شهروندان موظف اند در فصل زمستان تجهیزات ایمنی مثل زنجیر چرخ، اطمینان از سیستم گرمایشی و برف پاک کن و استفاده از لاستیک های یخ شکن استفاده کنند.

بخش اجتماعی تبیان

طرح lez

محمدرضا مهماندار ضمن بیان توصیه هایی درخصوص رعایت ایمنی در فصل سرد سال درمورد تجهیزات خودروها گفت: طبق آیین نامه راهنمایی و رانندگی شهروندان موظف اند در فصل زمستان تجهیزات ایمنی مثل زنجیر چرخ، اطمینان از سیستم گرمایشی و برف پاک کن و استفاده از لاستیک های یخ شکن استفاده کنند.

وی ادامه داد: باید توجه کرد که ما در شهری زندگی می کنیم که در ارتفاعات شمالی برف گیر است. بر همین اساس شهروندان موظف به تجهیز خودروهای خود در فصل سرد سال می باشند و این یک مسئولیت اجتماعی از سوی رانندگان محسوب می شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در رابطه با طرح حذف جریمه و پرداخت عوارض بیان کرد: تمامی مجموعه نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی برای تامین آسایش مردم آماده است و برای تحقق آسایش مردم با نهادهای مختلف همکاری می کنند و جایی که رضایت شهروندان تامین شود دیگر تفاوتی بین نهادها وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به طرح LEZ گفت: اساسا در طرح LEZ  دو نگاه ترافیکی و زیست محیطی مطرح بود. اما عملا هدف طرح LEZ کاهش آلودگی هوا است و تاثیری در کاهش ترافیک ندارد. چرا که طبق این طرح گفته می شود کسی که خودروی هیبریدی دارد می تواند وارد مسیرهای تردد شود که همین امر هدف این طرح را در کاهش آلودگی هوا نشان می دهد.

مهماندار با اشاره به اهمیت کاهش آلودگی هوا افزود: موضوع کاهش آلودگی هوا بحث مهم است اما باید توجه کرد که در کنار کاهش آلودگی هوا بحث آرامش روان شهروندان نیز موضوع مهمی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در رابطه با برگزاری نمایشگاه الکامپ (نمایشگاه کامپیوتر و الکترونیک) اظهار داشت: با توجه به این نکته که هر مداخله و تغییری ترافیک تهران را دچار مشکل می کند موضوع نمایشگاه نیز موضوع جدیدی نیست اما آنچه توافق شد این بود که نمایشگاه های پرمخاطب در محدوده ترافیکی بزرگراه چمران برگزار نشود.

وی با اشاره به اینکه معابر تهران به صورت شبکه ای است مطرح کرد: معابر تهران به صورت شبکه ای هستند و تغییر در یک معبر دیگر مسیرها را نیز بحث تاثیر قرار می دهد. برهمین اساس باید توجه کرد که برگزاری یک نمایشگاه چقدر ارزش دارد که به واسطه آن روح و روان مردم به هم ریخته شود.

مهماندار ادامه داد: این نکته قابل توجه است که در برگزاری نمایشگاه الکامپ تاکنون هیچ هماهنگی با پلیس انجام نشده و صرفا برخورد با ترافیک برعهده پلیس است. اما باید توجه داشت که ترافیک نیاز به برنامه ریزی دارد. در صورت عدم هماهنگی های لازم مشکلات حاصل از آن حل نمی شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در رابطه با حرفی مبنی بر عدم انجام وظایف از سوی پلیس مطرح کرد: اینکه اخیرا گفته شده پلیس در انجام وظایف خود کوتاهی می کند حرف کاملا نادرستی است و باید توجه کرد که پلیس چه کاری می تواند انجام دهد؟ آیا پلیس می تواند جلوی خودروها را بگیرد.

وی ادامه داد: باید توجه کرد که هر چیزی بر محور قانون می چرخد و اعمال محدودیت نیز باید برمنبای قانون باشد.

مهماندار در رابطه با طرح و برنامه های پلیس در کنترل ترافیک تهران گفت: در حال حاضر راهنمایی و رانندگی طرح و برنامه هایی دارد که در کوتاه مدت درصدی از ترافیک تهران را کاهش می دهد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درخصوص این راهکارها افزود: از جمله این راهکارها کنترل چراغ ها، اصلاح هندسی برخی نقاط، تغییر جریان ترافیک و رفع اشکالات موجود در معابر شهر می باشد که امیدواریم با انجام این اقدامات به نتایج مطلوبی در کاهش حجم ترافیک تهران برسیم.

وی در پایان شریفی را به عنوان رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی معرفی کرد.


منبع:Fars News Agency

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .