روز گذشته مراسم قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد تا 16 تیم حاضر در این مرحله رقبای خود را بشناسند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آرسنال به بایرن رسید،‌ بارسا به پاری سن ژرمن

روز گذشته مراسم قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد تا 16 تیم حاضر در این مرحله رقبای خود را بشناسند.

بخش ورزشی تبیان

لیگ قهرمانان اروپا

 قرعه کشی این مرحله در حالی برگزار شد که تیم های اتلتیکومادرید، بارسلونا، لسترسیتی، یوونتوس، ناپولی، آرسنال، موناکو و  دورتموند در سید یک و پاری سن ژرمن، رئال مادرید، بنفیکا، بایرن مونیخ، منچسترسیتی، سویا، لورکوزن و پورتو در سید 2 قرار داشتند و با توجه به حضور چند تیم بزرگ در سید 2 ، همان طور که انتظار می رفت در این مرحله باید شاهد 2 فینال زودهنگام باشیم.

در یکی از مهم ترین بازی های این مرحله بایرن مونیخ صدرنشین فعلی بوندس لیگا و یکی از مدعیان این فصل لیگ قهرمانان، باید به مصاف آرسنالی برود که این فصل در لیگ برتر در کنار چلسی یکی از شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی است. بدون تردید علاوه  بر تقابل ستارگان 2  تیم در مستطیل سبز، تقابل تاکتیکی ونگر و آنچلوتی به  عنوان 2 مربی صاحب سبک نیز می تواند از نکات جالب توجه این بازی باشد.

در دیگر بازی حساس این مرحله نیز پاری سن ژرمن باید به مصاف بارسلونا برود. این بازی تکرار بازی فصل گذشته خواهد بود، با این تفاوت که پی اس جی در این فصل همان تیم قدرتمند فصل گذشته نیست و با رفتن زلاتان تا حدودی از ابهت این تیم متمول کم شده است. البته این بار اونای امری سرمربی سابق سویا به  عنوان متخصص رقابت های  اروپایی روی نیمکت این تیم می نشیند و مسلما هیچ تیمی با این مربی پاری سن ژرمن را دست کم نخواهد گرفت.  شناخت خوب امری از بارسا می تواند برگ برنده این مربی در بازی حساس مرحله یک هشتم نهایی باشد. در یکی دیگر از بازی های این مرحله رئال مادرید باید به مصاف ناپولی برود.

در این بازی گونزالو هیگواین ستاره سابق رئال انگیزه های فراوانی برای باز کردن درواز ه تیم سابقش خواهد داشت. 

بازی های دور رفت طی 2 هفته و 4 شب در تاریخ های 14  و 15 فوریه (26 و 27 بهمن) و 21 و 22 فوریه (3 و 4  اسفند) و بازی های دور برگشت هم به همین منوال در روزهای هفتم و هشتم مارس (17 و 18 اسفند) و 14 و 15 مارس (24 و 25 اسفند) برگزار می شود.

طبق قوانین رقابت های  لیگ قهرمانان اروپا، تیم های صدرنشین مرحله گروهی (تیم های سید یک) در دور رفت میهمان هستند و در دور برگشت میزبان.

برنامه مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان 

منچسترسیتی انگلیس      موناکوی فرانسه

  رئال مادرید اسپانیا      ناپولی ایتالیا 

 بنفیکای پرتغال       دورتموند آلمان 

 بایرن مونیخ آلمان      آرسنال انگلیس 

 پورتوی پرتغال      یوونتوس ایتالیا 

بایرلورکوزن آلمان      اتلتیکومادرید اسپانیا 

 بارسلونای اسپانیا      پاری سن ژرمن فرانسه 

 سویای اسپانیا      لسترسیتی انگلیس


منبع : خراسان