رئیس فدراسیون فوتبال گفت: تنها راه برخورد با فساد این است که در این راه هیچ اغماضی صورت نگیرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تاج: راه برخورد با فساد این است که اغماضی صورت نگیرد

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: تنها راه برخورد با فساد این است که در این راه هیچ اغماضی صورت نگیرد.

بخش ورزشی تبیان
تاج

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مهدی تاج امروز  در صحبت‌هایی در خصوص مباحث روز فوتبال ازجمله احتمال برگزاری دیدار تیم‌های ملی ایران و هلند، احتمال لغو اردوی تیم ملی در امارات، حمایت وزیر ورزش از میزبانی‌های کشورمان در رقابت‌های فوتبالی و سایر مسائل به شفاف‌سازی پرداخت که متن گفت‌وگوی تاج با خبرنگار خبرگزاری فارس را در زیر می‌خوانید:

فارس: برگزاری کلاس‌های سطح 3  مربیگری فوتسال آسیا را چطور ارزیابی می‌کنید؟

کار فوتسالی‌ها را جدی گرفته‌ایم که مهم‌ترین آن ساخت یک آکادمی خوب است. ضمن اینکه بعد از این کلاس‌هایی که به آن اشاره کردید یک اتفاق عالی در فوتسال می‌افتد. همه از این کلاس‌ها راضی هستند چون بهترین‌های فوتسال آسیا در آن حضور دارند، ضمن اینکه امروز در جلسه‌ای با حضور مسئولان هیأت‌های فوتسال استان‌ها اتفاقات را به آنها گفتیم چون بار اصلی در سیاست‌گذاری‌های مختلف برعهده آنهاست و امروز خوشبختانه پازل فوتسال تکمیل شد.

فارس: در حالی از فروردین 96 برای بازی دو کشور ایران و هلند نام برده می‌شود که برنامه‌های هر دو کشور در این ماه پر است. آیا واقعاً این بازی برگزار خواهد شد؟

مشخص نیست چون همان‌طور که گفتید برنامه‌ها پر است، اما در خصوص هلند یک سری مسائل که خیلی‌ها به آن دقت ندارند‌ این است که ما در مورد الزام مربیان مختلف به‌خصوص مربیان بانوان و سایر موارد تفاهم‌نامه امضا کردیم که این کارها به چشم نمی‌آید، اما برای ما مهم است و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. دراین تفاهم‌نامه‌ها همه چیز برگزاری مسابقه نیست. مثلاً ما به ارمنستان رفتیم اما قرار نیست با این کشور بازی کنیم، اما قرار است تیم ملی فروردین‌ماه آینده بعد از سپری شدن فصل سرما در این کشور به خاطر زمین‌های چمن بی‌نظیری که دارد، اردویی را برگزار کند و به‌جای آن فوتسال و فوتبال ساحلی را به این کشور آموزش خواهیم داد.

فارس: در مورد تیم ملی صحبت کردید. آیا اردوی این تیم در امارات لغو شده است؟ در این‌صورت کی‌روش خیلی ناراحت خواهد شد.

ما هنوز به برگزاری این اردو امیدوار هستیم، البته مجبوریم در مطالعات‌مان مسائل سیاسی را هم ببینیم، چون این موضوع دست ما نیست، اما تلاش می‌کنیم و در حال صحبت با وزارت امور خارجه هستیم و امروز نیز در این مورد جلسه‌ای را در وزارت ورزش خواهیم داشت.

فارس: وزیر ورزش استقبال خوبی از میزبانی جام ملت‌های آسیا و جام جهانی فوتسال داشته است.

از زمانی که سلطانی‌فر وزیر شده بیشترین وقت را برای فوتبال گذاشته است. من شناخت کافی از او دارم و از وزیر تشکر می‌کنم که به خواست مردم احترام می‌گذارد و می‌داند مردم دنبال این موفقیت‌ها هستند. وزیر به فدراسیون فوتبال کمک خوبی کرده و همه‌جانبه در جریان مسائل هست و به‌زودی هم هیأت رئیس به وزیر ورزش جلسه مفصلی را برگزار خواهد کرد.

فارس: اظهارات مسعود شجاعی تبعاتی را در پی داشت که البته بزرگان فوتبال ایران ازجمله علی کفاشیان در گفت‌وگو با فارس از شجاعی حمایت کردند.

شجاعی برای تیم ملی زحمات زیادی کشیده و نباید ارزش‌های او نادیده گرفت. الان 10 سال است که او را از نزدیک می‌شناسم و اشک‌های او را در غم و شادی‌های تیم ملی مشاهده کرده‌ام. او آدم قابل‌احترامی است و حرف‌های او را امروز یک عده‌ای به شکل دیگری می‌زنند. باید با او صحبت کنیم، اما این شایعه که شجاعی به این خاطر خط خواهد خورد، واقعیت ندارد و فدراسیون شأن و شخصیت او را در نظر می‌گیرد.

فارس: فدراسیون فوتبال به چه شکلی آکادمی‌های فوتبال را زیر نظر دارد تا با تخلفاتی که در آن صورت می‌گیرد مبارزه کند. به طور مثال صحبت‌هایی در مورد آکادمی استقلال می‌شود که صورت خوشی ندارد.

نمی‌دانم در مورد تخلفات چطور بگوییم که یک عده این طور صحبت نکنند. اولاً باید با متخلف برخورد شود و آکادمی‌ها هم از آن مستثنی نیستند. یک سری مسائل قبلاً در مدارس فوتبال بود که کمیته اخلاق به آن ورود کرده و در حال کار بر روی آن است. راه برخورد با فساد این است که هیچ اغماضی نشود. اگر پرونده‌ای هست باید به دادگستری ارجاع داده شود و برخی از آنها در کمیته اخلاق مورد بررسی قرار بگیرند.

فارس: در مورد پرونده فساد در فوتبال چه صحبتی دارید؟

این موضوع هم از این قاعده مستثنی نیست و اگر فسادی هست نباید در مورد آن اغماض شود.

فارس: علی کفاشیان اعلام کرده بود موضوع حضور در انتخابات شورای فوتبال را در هیأت رئیسه بررسی خواهد کرد. آیا کفاشیان به‌عنوان نماینده ایران معرفی می‌شود؟

باید این موضوع در هیأت رئیسه مطرح شود تا ببینیم به کجا می‌رسیم، اما کفاشیان زحمات زیادی کشیده و همین الان در فوتسال به صورت جدی در حال کار است. باید احترام او را به پاس این همه خدمت و زحماتی که کشیده حفظ کنیم و من هم چنین انتظاری را از همه افراد دارم که احترام کفاشیان را حفظ کنند.

فارس: پرونده جیووا به کجا رسید؟

کفاشیان شخصاً در حال پیگیری این موضوع است تا این موضوع را حل کند.


منبع: فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .