تبیان، دستیار زندگی
گمانه زنی ها درباره نقل و انتقالات سرخابی در نیم فصل لیگ شانزدهم جدی تر می شود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

احتمالات نقل و انتقالات نیم فصل سرخابی ها

گمانه زنی ها درباره نقل و انتقالات سرخابی در نیم فصل لیگ شانزدهم جدی تر می شود و بیشتر از آن که لیست خروجی پرسپولیس و استقلال مورد توجه باشد،  روی لیست خرید برانکو و منصوریان زوم شده است.

بخش ورزشی تبیان

سروش رفیعی

نیاز سرخابی به مدافع، هافبک دفاعی و تهاجمی و مهاجم باعث شده لیستی از بهترین های لیگ که به ظاهر مورد توجه کادر فنی پرسپولیس و استقلال هستند ردیف شود که بازیکنانی مثل سروش رفیعی و داریوش شجاعیان گزینه های مشترک آن ها برای تقویت تیم شان در نیم فصل لیگ هستند.

در حال حاضر تیم استقلال از نبود یک هافبک دفاعی خوب رنج می برد و فرشید باقری نتوانسته انتظارات را برآورده کند و امید ابراهیمی در خط میانی تنهاست.  هافبک ملی پوش استقلال فشار زیادی را متحمل می شود و شاید به همین خاطر است که او این روزها عصبی است.

آبی ها در لیست خریدشان دنبال جذب هافبک دفاعی نیستند، چرا که منتظرند روزبه چشمی هافبک دفاعی جوانشان با گذراندن دوران نقاهت مصدومیت سخت زانو در نیم فصل به لیستشان اضافه شود اما منصوریان قطعا یک پلی میکر و هافبک تهاجمی هم می خواهد؛ بازیکنی مثل سروش رفیعی یا داریوش شجاعیان. بازیکنانی که ستاره تیم هایشان هستند و بعید است تراکتورسازی و گسترش فولاد آن ها را از دست بدهند مگر این که بحث معاوضه ستاره های آبی با این 2 بازیکن مطرح شود.

البته شکل بازی 2 بازیکن متفاوت است؛ سبک بازی سروش رفیعی متکی به پاس کاری و بازیسازی است اما شکل بازی شجاعیان شبیه محمدرضا خلعتبری و علی کریمی و متکی بر حرکات تکنیکی و دریبل زدن های مکرر است.  به نظر می رسد جذب سروش یا شجاعیان توسط استقلال بیشتر نوعی سرمایه گذاری است! البته آبی ها یک مهاجم هم می خواهند تا کاوه رضایی در خط حمله تنها و بی رقیب نماند.  گزینه اصلی استقلال هم سجاد شهباززاده مهاجم سابق این تیم است که در آلانیا اسپور ترکیه شرایط خوبی ندارد و برای بازگشت به لیگ ایران چراغ سبز نشان داده است.

استقلال در حالی فعلا روی خرید شهباززاده مطالعه می کند که خط حمله این تیم اصلا بد عمل نکرده و با 16گل زده در 13 بازی شرایط بدی ندارد. مقایسه خط حمله استقلال با خط حمله پرسپولیس که در 13 بازی 15 گل زده، نشان می دهد استقلال شاید در این بخش بهترین نباشد اما در آمار های خودش در این بخش کمترین عیب را دارد.

در اردوی سرخ ها نیز جذب مدافع میانی، هافبک  دفاعی و هافبک  تهاجمی یا مهاجم خوب دغدغه برانکوست.  پرسپولیس برای سید جلال حسینی و محمد انصاری در قلب دفاع جایگزین مطمئن ندارد و در صورت مصدومیت یا محرومیت این 2 بازیکن، برانکو دستش خالی است.  ظاهرا گزینه برانکو برای این پست سیامک کوروشی مدافع تیم سایپای تهران  است که با تیم نفت سابقه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را هم دارد. این  مدافع   قابلیت بازی کردن در پست هافبک دفاعی را هم دارد.  برای هافبک تهاجمی و بازیساز نیز پرسپولیسی ها مدت هاست مثل رقیبشان دنبال سروش رفیعی هستند اما این بازیکن حتی اگر با تراکتورسازی تمدید نکند، به احتمال زیاد لژیونر خواهد شد.

خبر می رسد داریوش شجاعیان گزینه آبی ها هم مورد توجه برانکوست و او که قبلا تمایلش را به استقلالی شدن نشان داده بود، بعید نیست مثل وحید امیری سرخ پوش شود.  با جدایی احمد نورا لهی، کمال کامیابی نیا تنها هافبک دفاعی پرسپولیس است و اگر مصدوم یا محروم شود، برانکو جایگزین مناسبی برای او ندارد، از این رو به خدمت گرفتن یک هافبک  دفاعی اولویت پرسپولیس است و از مهرداد کفشگری بازیکن سابق سرخ ها و هافبک پدیده و حتی آندرانیک تیموریان هافبک ناراضی ماشین سازی به عنوان گزینه های پرسپولیس یاد می شود.

آندو که با دعوت برانکو در زمان سرمربی گری اش در تیم ملی از ابومسلم مشهد به تیم ملی رسید و مرد کروات به بازی او اعتقاد دارد،  اگر بحث حضورش در پرسپولیس جدی باشد، باید منتظر یک انتقال جنجالی در نقل و انتقالات تابستانی باشیم و قطعا حضور کاپیتان سابق استقلال و تیم ملی در پرسپولیس بدون جنجال و واکنش نخواهد بود.


منبع: خراسان