تبیان، دستیار زندگی
حجت الاسلام شهریاری گفت: بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری استفاده از سامانه های رایانه ای و مخابراتی در طرح شکایت و دعاوی، ارجاع پرونده، احضار متهم و ابلاغ اواق قضایی و نیابت قضایی الزامی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

لزوم استفاده از سامانه های رایانه ای و مخابراتی در طرح شکایت و دعاوی

حجت الاسلام شهریاری گفت: بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری استفاده از سامانه های رایانه ای و مخابراتی در طرح شکایت و دعاوی، ارجاع پرونده، احضار متهم و ابلاغ اواق قضایی و نیابت قضایی الزامی است.

بخش حقوق تبیان
شکایت و دعاوی

به نقل از روابط عمومی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، جلسه روسا و دادستان های شهرستان های تابعه دادگستری کل استان کردستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهریاری معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و رئیس کل دادگستری استان کردستان به منظور بررسی و رسیدگی به مشكلات حوزه فناوری اطلاعات دادگستری استان كردستان برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان اظهار کرد: دادگستری استان کردستان از حیث سلامت اداری جزء بهترین دادگستری های کشور است، زیرا قضات و کارکنان این استان دارای کمترین پرونده تخلفات هستند و روسای دادگستری ها و دادستانها نسبت به سلامت قضات و کارمندان حساسیت خاصی دارند.
دادگستری استان کردستان از حیث سلامت اداری جزء بهترین دادگستری های کشور است، زیرا قضات و کارکنان این استان دارای کمترین پرونده تخلفات هستند و روسای دادگستری ها و دادستانها نسبت به سلامت قضات و کارمندان حساسیت خاصی دارند.
گروسی گفت: در حوزه سمپ بیشترین پیگیری را داریم و امتیازات واقعی را داریم و آمار بسیار شفاف است. با وجود این باید با استفاده از دستگاه های جدید یک جاذبه هایی را برای کارمندان ایجاد کنیم و نرم افزارهای موجود در سیستم سمپ را بروز کنیم.
در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین شهریاری معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات گفت: تشکیل این جلسه برای تأکید بر الزاماتی است که در حوزه الکترونیکی در قانون آیین دادرسی کیفری ایجاد شده است.
وی گفت: به ویژه ماده 175 قانون مرقوم که استفاده از سامانه های رایانه ای و مخابراتی را در طرح شکایت و دعاوی و ارجاع پرونده و احضار متهم و ابلاغ اوراق قضایی و نیابت قضایی الزامی کرده و در تبصره آن آیین نامه ای راجع به ابلاغ الکترونیکی را بر عهده دستگاه قضایی گذاشته است.

منبع: میزان


این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .