تبیان، دستیار زندگی
تضمین ماندگاری برجام، مستلزم اجرای کامل و به موقع همه تعهدات برجامی توسط همه طرف های آن است و نه فقط ایران.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعلام نقض برجام در سازمان ملل

تضمین ماندگاری برجام، مستلزم اجرای کامل و به موقع همه تعهدات برجامی توسط همه طرف های آن است و نه فقط ایران.

بخش سیاست تبیان

برجام،نقض برجام،تحریم،تمدید تحریم،رهبر،صالحی،مذاکرات هسته ای،توافق هسته ای،ترامپ،اوباما

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد، در نشست مجمع عمومی این سازمان برای بررسی گزارش سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی به مجمع گفت: در حالی که آژانس و همه اعضای برجام تایید کرده اند ایران به طور کامل تعهدات برجامی خود را انجام داده است، دیگر اعضای برجام موظف اند به تعهدات خود به طور واقعی عمل و از هر گونه اقدام مغایر با نص، روح و نیت برجام اجتناب کنند.
غلامعلی خوشرو افزود: اقدام اخیر آمریکا در تمدید تحریم ها علیه ایران به وضوح بر خلاف تعهدات برجامی آن کشور است و تاکید می کنیم دولت آمریکا باید نگرانی هایی را که در نتیجه این اقدام ایجاد شده است سریعا حل و فصل کند.
نماینده دائم کشورمان همچنین گفت: ایران به برجام به عنوان یک سند چندجانبه کاملا متعهد بوده و باقی خواهد ماند. در عین حال، تضمین ماندگاری برجام، مستلزم اجرای کامل و به موقع همه تعهدات برجامی توسط همه طرف های آن است و نه فقط ایران. این به نفع جامعه بین المللی و همه اعضای برجام است.
خوشرو با اشاره به وظایف اساسنامه ای آژانس گفت وظیفه اصلی آژانس کمک به کشورها برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است و خواستار افزایش فعالیت های آژانس در این زمینه متناسب با انتظارات کشورها هستیم.
وی گفت جمهوری اسلامی ایران مصمم است به فعالیت های هسته ای خود در زمینه تحقیق و توسعه و تولید انرژی هسته ای از جمله توسعه چرخه سوخت کامل هسته ای برای اهداف صلح آمیز ادامه دهد.
در این نشست، آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز گزارشی از فعالیت های یک سال اخیر آن نهاد ارائه کرد.


منبع : خبرگزاری صدا و سیما