تبیان، دستیار زندگی
خط ۳ مترو از جنوبی ترین به شمالی ترین نقطه تهران متصل می شود و در واقع این خط از کمربندی آزادگان آغاز و تا میدان قائم به طول ۳۷ کیلومتر ادامه دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اضافه شدن بیش از ۳۰ هزار سفر به ظرفیت متروی تهران

هابیل درویشی در مراسم افتتاح ایستگاه حسین آباد در خط ۳ متروی تهران گفت: خط ۳ مترو از جنوبی ترین به شمالی ترین نقطه تهران متصل می شود و در واقع این خط از کمربندی آزادگان آغاز و تا میدان قائم به طول ۳۷ کیلومتر ادامه دارد.

بخش اجتماعی تبیان
متروی تهران

هابیل درویشی در مراسم افتتاح ایستگاه حسین آباد در خط ۳ متروی تهران گفت: خط ۳ مترو از جنوبی ترین به شمالی ترین نقطه تهران متصل می شود و در واقع این خط از کمربندی آزادگان آغاز و تا میدان قائم به طول ۳۷ کیلومتر ادامه دارد.

وی با بیان این که ۳ ایستگاه از ۲۸ ایستگاه آن هنوز به بهره برداری نرسیده است، تصریح کرد: در خط ۳ یک میلیون سفر به سفرهای متروی تهران اضافه شده است و خوشحالیم که این خط سرویس ویژه ای را به منطقه جنوب تهران ارائه می دهد.

درویشی با اعلام این که با توجه به اینکه این ایستگاه (ایستگاه حسین آباد) ریزشی بوده است در مراحل ساخت آن تغییر روش هایی داده ایم و امروز به بهره برداری کامل با ۳ پست برق و ۱۶ پله برقی رسیده است، اظهار کرد: روزی دغدغه پله برقی را در مترو داشته ایم که با پیگیری مدیریت شهری امروز همه پله های برقی تامین شده است و با افتتاح ایستگاه ها نصب می شود.

مدیرعامل شرکت مترو با بیان این که از امروز و با افتتاح این ایستگاه بیش از ۲۵ تا ۳۰ هزار سفر به سفرهای مترو اضافه می شود، اذعان کرد: امسال بیش از ۲ هزار میلیارد تومان برای خطوط مترو و تکمیل آنها هزینه کرده ایم.

درویشی با اشاره به این که برابر قانون حمل و نقل ۵۰ درصد هزینه را دولت باید پرداخت کند که تا به امروز دولت ریالی را پرداخت نکرده است، ادامه داد: در هیچ کجای کشور یکصد کیلومتر تونل مترو در حال ساخت نیست ولی در تهران این اقدام در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه دولت به ساخت مترو باید نگاه ویژه ای داشته باشد گفت: این اقدام عام المنفعه است و تمامی آحاد جامعه می توانند از آن استفاده کنند.

این مسئول با بیان این که استفاده از مترو سالی ۱۰ هزار میلیارد تومان صرفه جویی در سوخت دارد و انتظار ما از دولت این است که نصف آن را برای توسعه مترو هزینه کند، گفت: امسال دولت پولی که به ما نداده است بلکه چند صد میلیارد تومان نیز در قالب بیمه ، مالیات از مترو پول گرفته است و برای پرداخت این پول بعضی از اعضای هیات مدیره ممنوع الخروج شدند و یا حساب ها را بستند.

این مسئول با بیان این که ۶ ماه است اداره برق را دنبال می کنیم که پول بدهیم و برق بگیریم ولی هنوز موفق به این کار نشده ایم، افزود: امیدواریم با هماهنگی دیگر دستگاه ها دیگر پروژه های مترو نیز به بهره برداری برسد.

وی گفت: با تمامی این سختی ها افتتاح یکصد کیلومتر مترو در سال جاری شیرینی خاص خود را دارد و ۲۰ هزار نفری که گمنام در حال فعالیت در مترو هستند از این موضوع خوشحال هستند.

مدیرعامل شرکت مترو با اعلام این که متروی تهران براساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی به خوبی در این مباحث اقدام کرده است و دغدغه آقا در این موارد اجرایی شده است، تصریح کرد: ۶۰ درصد تجهیزات مترو در حال حاضر بومی است و ۲۰۰ تولیدکننده قطعات لازم را تولید می کنند.

درویشی تاکید کرد: ما می توانیم در سال های آینده به تمام خاورمیانه واگن مترو صادر کنیم و این اقدام با توجه به تلاش هایی که در این زمینه صورت گرفته است.منبع:خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .