تبیان، دستیار زندگی
آئین پایانی دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال با تجلیل از موسسه تبیان صبح امروز بیست و دوم آذرماه 1395 در تالار اجتماعات شورای فرهنگ عمومی کشور برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تبیان؛ غرفه برتر دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

آئین پایانی دهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال با تجلیل از موسسه تبیان صبح امروز بیست و دوم آذرماه 1395 در تالار اجتماعات شورای فرهنگ عمومی کشور برگزار شد.

هومن بهلولی- روابط عمومی

تجلیل از موسسه تبیان به عنوان غرفه برتر دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

به گزارش تبیان، سید مرتضی موسویان رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با ارائه گزارشی از نمایشگاه دهم رسانه‌های دیجیتال و اذعان به برخی کاستی‌های این نمایشگاه گفت: ما نمایشگاه دهم رسانه‌های دیجیتال را آسیب‌شناسی کرده‌ایم و با دیدی واقع‌بینانه، آنها را برطرف می‌کنیم تا انشاءالله شاهد برگزاری دوره آتی نمایشگاه (یازدهم) با کاستی‌هایی کمتر باشیم.

وی از برگزاری روزانه ۱۰ کارگاه آموزشی و همچنین دومین ماراتن تولید و محتوای دیجیتال در دهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در آبان ماه امسال سخن گفت و تصریح کرد: همچنین امسال برای اولین بار بخش فن‌بازار را در نمایشگاه داشتیم که در آن حدود پنج قرارداد میان دارندگان ایده‌های دیجیتال و سرمایه‌گذاران این حوزه منعقد شد.

موسویان از شروع برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری یازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال از هم‌اکنون خبر داد و ابراز امیدواری کرد: کتاب نمایشگاه یازدهم تا قبل از آبان ماه سال آینده به دو شکل دیجیتال و مکتوب آماده انتشار می‌شود و با اشاره به رایزنی‌ها با مصلی برای میزبانی مجدد از این نمایشگاه، گفت: امیدواریم نمایشگاه یازدهم هم سال آینده در شبستان مصلی تهران برگزار شود.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از برگزاری نمایشگاه‌های رسانه‌های دیجیتال در حاشیه نمایشگاه‌های کتاب استانی در برخی مراکز استانی کشور خبر داد و یادآور شد: امیدواریم در این نمایشگاه‌ها، لیگ جام بازی‌های رایانه‌ای خلیج فارس را هم دست‌کم در پنج استان برگزار کنیم که این مقدمه‌ای خواهد بود برای برپایی لیگ بازی‌های دیجیتال کشور در یازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در آبان ۹۶.

وی در ادامه با اشاره به گذر فعالیت‌های دیجیتال از وب ۱ به وب ۲، گفت: باید رویکرد فعالیت‌ها در حوزه نشر دیجیتال با تأکید بر الزامات وب ۲ باشد که با توجه به راه‌اندازی بخش آموزش و پرورش در مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، ما آمادگی ارائه هر نوع کمک به ناشران حوزه دیجیتال را در این زمینه داریم.

در ادامه این مراسم، از غرفه موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان به عنوان یکی از غرفه‌های برتر دهمین نمایشگاه  رسانه های دیجیتال تقدیر شد.

محمدرضا سلطانی شیرازی؛ مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موسسه تبیان که به عنوان نماینده این موسسه در مراسم اختتامیه دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال حضور داشت، گفت: حضور موسسه تبیان به عنوان یکی از پیشروترین موسسات در حوزه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، همیشه مورد توجه و استقبال دست اندرکاران و مخاطبین نمایشگاه بوده است.

وی افزود: حضور در این نمایشگاه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با کوشش تمامی همکاران در قسمت های مختلف موسسه از جمله: مجله الکترونیکی، شبکه اجتماعی، مرکز یادگیری، مالتی مدیا و .... استقبال خوبی از غرفه تبیان در این نمایشگاه به عمل آمده و اکنون نیز، تقدیر از موسسه تبیان به عنوان غرفه برتر نمایشگاه، به سبب همین حضور پرشور و موثر در نمایشگاه، صورت گرفت.

گفتنی است، دهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در روز دوشنبه سوم آبان با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی، رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد و رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران گشایش یافت و در 9 بخش" نشر دیجیتال، پایگاه‌های اینترنتی، رسانه‌های همراه و هوشمند، فناوری و هنرهای دیجیتال، حضور شبکه ملی فرهنگ، خانواده و سبک زندگی دیجیتال، فرصت‌ها و تهدیدها و مسابقات بازی‌های رایانه‌ای" تا هفتم آبان ماه ادامه داشت.