تبیان، دستیار زندگی
«پیرمرد و پیرزن» جدیدترین اثر زهره پریرخ برای کودکان با تصویرگری عاطفه ملکی جو از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

داستان امید را «پیرمرد و پیرزن» روایت می‌کنند

«پیرمرد و پیرزن» جدیدترین اثر زهره پریرخ برای کودکان با تصویرگری عاطفه ملکی‌جو از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

بخش کتاب و کتاب خوانی تبیان
title

به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این اثر داستان زوج کهن‌سالی است که از نداشته‌هایشان خوشحال‌اند اما در جایی از داستان و با ورود یک بچه گربه آنان به ضرورت وجود چیزهایی که ممکن است گاهی برای آن‌ها دردسر ساز شود یا آن را از دست بدهند پی می‌برند: «روزی روزگاری در یک خانه‌ی کوچک، پیرمرد و پیرزنی زندگی می‌کردند. آن‌ها نه بچه‌ای داشتند و نه مزرعه‌ای. نه سگی داشتند و نه گوسفندی. تنها دوست و همنشین پیرمرد، پیرزن بود و تنها یاور پیرزن، پیرمرد.»

پریرخ سعی کرده است در این داستان اجتماعی اصول مهم زندگی را به کودکان بیاموزد. ملکی‌جو نیز با تصاویر خود حال و هوایی بومی – ایرانی به کتاب بخشیده است.

این کتاب برای گروه سنی «ب» (۶ تا ۹ سال) و در قطع خشتی منتشر شده است.

قیمت این اثر ۴هزار تومان است و علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه‌ این کتاب به فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور مراجعه کنند.


منبع: خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .