تبیان، دستیار زندگی
مجموعه رمان خانه عنکبوت با تالیف صالح مرسی نویسنده مصری از سوی نشر شهید کاظمی منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روایت داستانی رخنه در موساد

مجموعه رمان خانه عنکبوت با تالیف صالح مرسی نویسنده مصری از سوی نشر شهید کاظمی منتشر شد.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان
روایت داستانی رخنه در موساد

انتشارات شهید کاظمی مجموعه رمان «خانه عنکبوت» را در چهار مجلد و با طراحی جلد تازه روانه بازار کتاب کرد. این مجموعه رمان به قلم صالح مرسی،  از نیروهای دستگاه اطلاعات مصر در زمان جمال عبدالناصر است که در این کتاب ها به داستان نفوذ در دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی می پردازد و یکی از پرفروش ترین کتاب ها در جهان عرب در طول این سال ها بوده است.

این مجموعه رمان با عناوین نفوذ در موساد،  سکو، اشک دشمن و شکار شکارچی (در دو مجلد) با ترجمه عبدالمهدی آگاه منش  سید مهدی نورانی منتشر شده است.

صالح مرسی نویسنده این مجموعه متولد سال 1929 در «کفرالزیات» از استان «الغربیه» مصر است. وی در مدت 67 سال گذشته از زندگی خود سعی کرد بیشترین وقت خود را برای نگارش رمان هایی صرف کند که به سیستم های اطلاعاتی مصر و رژیم صهیونیستی پرداخته و توام با داستان هایی حقیقی و واقعی است.

استفاده مرسی از داستان های واقعی نشان از رابطه بسیار خوب او با افسران بلندپایه سازمان اطلاعات مصر بوده و حتی این شائبه را پیش آورده بود که گویا او برای نگارش این رمان ها از سوی این سازمان انتخاب شده است.

قدرت بالای مرسی در ایجاد حس تعلیق و تصویرسازی های زیبای این مجموعه از آن مجموعه ای خواندنی و پرکشش را ایجاد کرده است که در این زمینه موضوع بکر و کمتر پرداخته شده رمان ها نیز بی تاثیر نیست.

در بخشی از رمان نفوذ در موساد از این مجموعه می خوانیم:

تنها کافی بود که هلن نگاهی به این اسکناس بیاندازد تا همه چیز را درک کند. روی نصف اسکناس دستخط دیوید را دید که نوشته بود: اینها هموطنان من هستند.

نصف اسکناسی را که در کیف پول دیوید پیدا کرده بود، در حقیقت نامه ناتمامی از سوی دیوید به او بود: هلن! اعتماد کن...و بعد از آن چیزی نوشته نشده بود!

بعد از اینکه دو نیمه اسکناس را کنار هم قرار داد، نامه کامل شد: هلن! اعتماد کن، اینها هم وطنان من هستند. امضاء: دیوید

آنچه در درجه اول برای هلن اهمیت داشت، شناخت حقیقت بود. او می خواست بداند دیوید واقعا که بوده است. این موضوع همان قدر به او مربوط می شد که به کودکانش و آینده آنها.


منبع: مهر