تبیان، دستیار زندگی
خسروی وفا گفت: با تشکیل کارگروه ها و جلسات متعدد کاهش جمعیت کیفری زندان ها در دستور کار قرار گرفت و با اتخاذ تدابیر عملی آمار جمعیت کیفری زندان های استان اصفهان 18 درصد کاهش یافت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کاهش 18 درصدی آمار جمعیت کیفری زندان های اصفهان

خسروی وفا گفت: با تشکیل کارگروه ها و جلسات متعدد کاهش جمعیت کیفری زندان ها در دستور کار قرار گرفت و با اتخاذ تدابیر عملی آمار جمعیت کیفری زندان های استان اصفهان 18 درصد کاهش یافت.

بخش حقوق تبیان
احمد خسروی وفا

به نقل از روابط عمومی دادگستری كل استان اصفهان احمد خسروی وفا رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: آمار جمعیت کیفری زندان های استان اصفهان 18 درصد کاهش داشته است.

وی گفت: با عنایت به سیاست های قوه قضائیه و تأکیدات رئیس قوه قضائیه در راستای زندان زدایی و کاهش و ساماندهی آمار جمعیت کیفری زندان ها، دادگستری کل استان با تشکیل کارگروه ها و جلسات متعدد این مهم را در دستور کار قرار داد و با اتخاذ تدابیر عملی لازم توانست از ابتدای سال جاری تاکنون کاهش 18 درصدی آمار زندانیان استان را رقم زند.
با عنایت به سیاست های قوه قضائیه و تأکیدات رئیس قوه قضائیه در راستای زندان زدایی و کاهش و ساماندهی آمار جمعیت کیفری زندان ها، دادگستری کل استان با تشکیل کارگروه ها و جلسات متعدد این مهم را در دستور کار قرار داد و با اتخاذ تدابیر عملی لازم توانست از ابتدای سال جاری تاکنون کاهش 18 درصدی آمار زندانیان استان را رقم زند.
این مقام قضایی اظهار کرد: از مهمترین اقدامات موثر در این زمینه پالایش پرونده های زندانی دار، نظارت مستمر بر قرارهای تأمین منتهی به بازداشت به منظور جلوگیری از بازداشت های کمتر از ده روز، برگزاری جلسات مستمر جهت ایجاد تعامل هر چه بیشتر بین دادگستری و زندان و همچنین برگزاری جلسات قضایی در خصوص استفاده هر چه بیشتر از نهادهای ارفاقی از جمله تعلیق تعقیب، آزادی مشروط و تعلیق اجرای مجازات بوده که نقش موثر و سازنده ای در رسیدن به این اهداف عالیه داشته است.
خسروی وفا در پایان ابراز امیدواری کرد با برنامه های در دست اقدام، شاهد استمرار این کاهش رو به رشد تا پایان سال خواهیم بود.
منبع: میزان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .