تبیان، دستیار زندگی
معاونت اجتماعی دادگستری البرز با مشارکت سمن های البرز همایشی را با هدف آموزش ماده 66 قانون آیین دادرسی برگزار می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همایش نقش سازمان های مردم نهاد در پیشگیری از وقوع جرم برگزار می شود

معاونت اجتماعی دادگستری البرز با مشارکت سمن های البرز همایشی را با هدف آموزش ماده 66 قانون آیین دادرسی برگزار می کند.

بخش حقوق تبیان
مهدی جوهری

مهدی جوهری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز اظهار کرد: در راستای آموزش ماده 66 قانون آیین دادرسی کیفری با رویکرد پیشگیرانه معاونت اجتماعی دادگستری کل استان البرز همایشی را با عنوان نقش سازمان های مردم نهاد در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب های اجتماعی با مشارکت سمن های فعال استان البرز برگزار می کند.
وی گفت: بر اساس قانون سازمان های مردم نهادی که اساسنامه آنها درباره حمایت از اطفال و نوجوانان، زنان، اشخاص بیمار و ناتوان جسمی یا ذهنی، محیط زیست، منابع طبیعی، میراث فرهنگی، بهداشت عمومی و حمایت از حقوق شهروندی است، می توانند نسبت به جرایم ارتکابی در زمینه های فوق اعلام جرم کنند و در تمام مراحل دادرسی جهت اقامه دلیل شرکت و نسبت به آراء مراجع قضایی اعتراض کنند.
درصورتی که جرم واقع شده دارای بزه دیده خاص باشد، کسب رضایت وی جهت اقدام مطابق این قانون ضروری است. چنانچه بزه دیده طفل، مجنون و یا در جرایم مالی سفیه باشد، رضایت ولی یا سرپرست قانونی او أخذ می شود.
جوهری ادامه داد: درصورتی که جرم واقع شده دارای بزه دیده خاص باشد، کسب رضایت وی جهت اقدام مطابق این قانون ضروری است. چنانچه بزه دیده طفل، مجنون و یا در جرایم مالی سفیه باشد، رضایت ولی یا سرپرست قانونی او أخذ می شود. اگر ولی یا سرپرست قانونی، خود مرتکب جرم شده باشد، سازمان های مذکور با أخذ رضایت قیم اتفاقی یا تأیید دادستان، اقدامات لازم را انجام می دهند.
این مقام قضایی عنوان کرد: این همایش در روز یکشنبه 21 آذر ماه در اداره کل آموزش و پرورش استان البرز برگزار شده و به تمامی شرکت کنندگان در دوره گواهی اعطا می شود.
منبع: میزان


این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .