سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در پی اظهارات اخیر کارگردان فیلم سینمایی«نفس» در برنامه زنده تلویزیونی «هفت» و انتشار مکتوب آن در رسانه های گروهی،مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری در گفتگوی به این اظهارات پاسخ داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پاسخ حوزه هنری به اعتراض نرگس آبیار

در پی اظهارات اخیر کارگردان فیلم سینمایی«نفس» در برنامه زنده تلویزیونی «هفت» و انتشار مکتوب آن در رسانه‌های گروهی،مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری در گفتگوی به این اظهارات پاسخ داد.

بخش سینما وتلویزیون تبیان
title

یزدان عشیری مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری در خصوص صحبت‌های اخیر، نرگس آبیار مبنی بر اقدام حوزه هنری به  اختصاص دادن سالن‌های فیلم «نفس» به فیلم «سلام بمبئی» گفت: با احترام به سرکار خانم آبیار باید بگویم که ما قبل از فیلم «نفس»، اکران دو فیلم ارزشی «سیانور» به کارگردانی بهروز شعیبی و «یتیم خانه ایران» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی را هم داشتیم و نمی‌توانیم سالن‌هایمان را صرفا به یک فیلم اختصاص دهیم.

وی ادامه داد: کاملا موافقم که فیلم«نفس» اثری با شاخصه‌های فرهنگی در حوزه خانواده و کودکان است اما به این موضوع هم توجه کنیم که این فیلم در 15 سالن سینمای حوزه هنری اکران شده و در حال حاضر نیز در 9 سینمای حوزه به اکران خود ادامه می‌دهد. نکته قابل توجه اینکه آقای قاسمی تهیه‌کننده فیلم در جلسه‌ با رییس سازمان سینمایی از تعامل «بهمن سبز» در تهران اظهار رضایت کرده است.

عشیری افزود: از زمانی که اکران فیلم «سلام بمبئی» در سینماها شروع شده از سالن‌های فیلم «نفس» کم نکردیم که هیچ؛ بلکه 6 سالن اضافه هم کردیم.

 مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری در ادامه با بیان اینکه تمام وظیفه پخش فیلم «نفس» با حوزه هنری نیست گفت: بخشی از مسئولیت با شرکت نور تابان پخش کننده اصلی این فیلم است و در واقع این پخش کننده فیلم است که برای نمایش گسترده این فیلم باید تلاش کند. همکاران ما در مؤسسه بهمن سبز چند هفته است به این شرکت اعلام کردند که‌ هارد فیلم را برای اکران به  سینماهای ارومیه و همدان بفرستید اما نفرستادند. وقتی خودشان هیچ تلاشی درجهت اکران موفق فیلمشان نمی‌کنند کاملا مشخص است که نمایش فیلم در ارومیه و همدان عقب می‌افتد.

وی در بخش دیگری از صحبت خود گفت: نمایش فیلم «نفس» در حال حاضر در 9 سالن سینمای حوزه هنری ادامه دارد؛ ما به تعهدات خود عمل کردیم. فیلم «نفس»به کف فروش خود دست پیدا کرده و سالن‌هایش باید به فیلم دیگر اختصاص پیدا کند.

عشیری خاطرنشان کرد: با این حال نمایش فیلم «نفس» در سینماهای حوزه هنری در تهران و شهرستان‌های مختلف همچنان ادامه دارد و به هیچ وجه متوقف نشده است. این احتمال وجود دارد دست اندرکاران پخش فیلم اطلاعات غلطی به خانم آبیار انتقال داده باشند و یا او از چیز دیگری عصبانی است و در برنامه زنده شتابزده اظهار نظر کرده باشد.

به گفته وی برخلاف نظر کارگردان محترم فیلم «نفس» که مدعی بودند، اکران این فیلم برغم ظرفیت بالای مخاطبان متوقف شده است، بد نیست رصد دقیق‌تری از سینماها در خصوص آمار مخاطبان این فیلم داشته باشند.

  مدیر روابط عمومی‌ سازمان سینمایی حوزه هنری عنوان کرد: وقتی سینمایی پس از چند روز تنها موفق شده ۵۴ تا ۷۵ قطعه بلیط این فیلم را بفروشد در واقع اصرار به تداوم نمایش فیلم در این سینما برای خود فیلم و کارگردان آن وجهه خوبی ندارد. با این حال حوزه هنری به حسب دغدغه و نگاهی که دارد ترجیحا اولویتش با این طیف آثار است.

وی افزود: اکران فیلم"نفس" در حال حاضر در سینماهای حوزه هنری:سینمای آزادی تهران و سینماهای فلسطین اصفهان- سینِمابهمن سنندج- سینِما دریا بوشهر- سینما استقلال خرم‌آباد- سینِما قدس همدان– سینما بهمن شهرکاشان- سینما آزادی تهران و پردیس هویزه مشهد اکران این فیلم ادامه دارد.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری خاطرنشان کرد: در خصوص میزان استقبال از این فیلم لازم است بگویم استقلال خرم‌آباد طی پنج روز اکران از 16 آذر تا ۲۰اذر فقط 129 قطعه بلیط فروخته، با این حال اکران آن ادامه دارد. سینما دریا در بوشهر از 9 آذر تا 19 آذر فقط 166 بلیط فروخته است که اکران هنوز ادامه دارد، سینِما قدس همدان طی چهار روز از 16 آذر تا 19 آذر فقط 43 قطعه بلیط فروخته ولی اکران ادامه دارد. بهمن کاشان از 16 آذر تا 19 آذر فقط 54 قطعه بلیط فروخته با این حال اکران فیلم در این سینما همچنان ادامه دارد، سینما بهمن شهر تبریز طی روزهای 16 آذر تا 19 آذر با پنج سئانس در روز فقط 16 قطعه بلیط فروخته است.

عشیری گفت: نکته دیگر اینکه حوزه هنری علاوه بر «نفس» در همین بازه زمانی اکران فیلم‌های ارزشی و استراتژیک دیگری چون: «یتیم خانه ایران» و «سیانور» را هم در برنامه داشته است و نباید توقع فزاینده عزیزان زمینه‌سازظلم به سایر آثار سینمایی شود.


منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین