تبیان، دستیار زندگی
سیدرضا صالحی امیری در آستانه ی آغاز جشنواره ی تئاتر کودک و نوجوان همدان پیامی را منتشر کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیام وزیر ارشاد به جشنواره‌ی تئاتر کودک همدان

سیدرضا صالحی امیری در آستانه‌ی آغاز جشنواره‌ی تئاتر کودک و نوجوان همدان پیامی را منتشر کرد.

بخش سینما وتلویزیون تبیان
title

در متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان – همدان آمده است:«تلاش برای سعادت و نیک بختی کودکان و نوجوانان یکی از مهمترین مسئولیت‌های ما در قبال فرزندان این مرز و بوم است و زبان هنر از موثرترین و گویا ترین روش‌ها برای رشد آنان و ساختن آینده کشور عزیزمان محسوب میشود؛ به ویژه در روزگار حاضر که گسترش فناوریهای ارتباطی، موجب تغییرات عمدهای در ارزشهای حاکم بر جوامع شده و هویتهای فرهنگی را با مخاطراتی مواجه نموده است.

انتقال میراث شایسته ایرانی اسلامی به نسل آینده از وظایف و رسالات اصلی اصحاب فرهنگ است و به مدد میراثی چون مهر و ایمان میتوان آیندهای درخشان برای ایران اسلامی رقم زد.

بی تردید آنان که با بهره گرفتن از خلاقیت هنری،خیال و رویا را برای کودکان و نوجوانان باورپذیر میکنند، کاری سترگ در بارورسازی ذهن و تفکر این نسل انجام میدهند که ارزش والا و نیکو دارد.

بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار "نمایش مهر بر صحنه کودکی" بر آن است تا در فضایی صمیمی و سرشار از مهر و دوستی ، صحنه‌هایی تاثیرگذار و شایسته در عرصه هنرهای نمایشی بیافریند؛ رویدادی که انتظار می‌رود شور و شعفی مثال زدنی در سالن های نمایش برپا کرده و فرزندان این سرزمین را به سوی هویت و اصالت خویش فراخواند.

هنر مردمی تئاتر وبخش‌های متنوع آن، به این جشنواره جایگاهی ویژه درمیان موارد مشابه بین المللی بخشیده است تا پس از پشت سر گذاشتن بیست و دو دوره، به عنوان اتفاقی تاثیرگذار در تقویم رویدادهای مهم هنری جهان، جایگاهی درخور بیاید.

امیدوارم با تلاش هنرمندان تئاتر ، جشن با شکوهی برای کودکان و نوجوانان این سرزمین برپا شود و تالارهای نمایش شاهد گرمایی شورآفرین از رهگذر برگزاری این جشنواره باشند.


منبع:ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .