تبیان، دستیار زندگی
فراخوان و شیوه نامه کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (علیه السلام) از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فراخوان پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) منتشر شد

فراخوان و شیوه نامه کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (علیه السلام) از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

بخش هنری تبیان

فراخوان پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)

جشنواره پانزدهم رضوی با هدف توسعه مفاهیم دینی و ترویج فرهنگ رضوی در میان کودکان و نوجوانان و با سه تغییر که در موضوع های 8 گانه آن ایجاد شده است برگزار می شود.

بر اساس این فراخوان، این جشنواره برای مخاطبان بزرگ سال شامل مربیان فرهنگی، هنری و ادبی، معلمان، اولیای تربیتی، دانشجویان و... و کودکان و نوجوانان شامل اعضای مراکز فرهنگی هنری، کتاب خانه های سیار و پستی و دانش آموزان برگزار می شود.

جشنواره پانزدهم رضوی شامل بخشهای فرهنگی (نشریه نگاری، کتاب سازی، کاردستی) ویژه ی کودک و نوجوان، (قصه گویی) ویژه ی بزرگ سال، ادبی (شعرسرایی) ویژه کودک و نوجوان (داستان نویسی) ویژه کودک و نوجوان و بزرگسال و هنری (سرود، پویانمایی) ویژه کودک و نوجوان است.

در این میان، موضوع «سرود» و «پویانمایی» جایگزین «خوشنویسی» و «نقاشی» شده و «کتاب سازی» اضافه و «معرفی شخصیت»، نیز در این دوره حذف شده است.

در عین حال، «امام رضا علیه السلام» و «حکمت، متانت و سخاوت» (از سیره اخلاقی امام رضا علیه السلام و معارف رضوی) از محورهای موضوعی این جشنواره است.

بر همین اساس، در این فراخوان شرایط شرکت، شرایط آثار، جوایز برگزیدگان و تقویم اجرایی این جشنواره به صورت کامل بیان شده است.

بر اساس این تقویم زمان شرکت در بخش قصه  گویی جشنواره به پایان رسیده و برای شرکت در بخش داستان نویسی بزرگ سال تا20 آبان 1395 و دیگر بخش ها نیز تا یکم خرداد 1396 مهلت تعیین شده است.

پانزدهمین جشنواره رضوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سال 1396 هم زمان با دهه کرامت برگزیدگان خود را معرفی خواهد کرد.

همچنین فراخوان کامل این جشنواره از طریق پایگاه خبری کانون به نشانی اینترنتی  www.kanoonnews.ir  قابل دسترسی است.


منبع: تسنیم