تبیان، دستیار زندگی
هر زوج جوانی در آغاز زندگی خود دچار مشکلاتی در ارتباط برقرار کردن با خانواده همسر است ولی به مرور زمان با مشخص شدن حد و حدود هر شخص، از مشکلات کاسته می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خودتان را در دل مادر شوهرتان جا کنید

هر زوج جوانی در آغاز زندگی خود دچار مشکلاتی در ارتباط برقرار کردن با خانواده همسر است ولی به مرور زمان با مشخص شدن حد و حدود هر شخص، از مشکلات کاسته می شود.

بخش خانواده ایرانی تبیان
مادر شوهر

فاطمه تندکار روان شناس  با اشاره به دلایلی که هر عروسی باید با خانواده همسر خود با احترام رفتار کند، اظهار داشت: هر زوج جوانی در آغاز زندگی خود دچار مشکلاتی در ارتباط برقرار کردن با خانواده همسر است ولی به مرور زمان با مشخص شدن حد و حدود هر شخص، از مشکلات کاسته می شود.

وی با تأکید بر اینکه جلب کردن نظر مثبت مادرشوهر و پدرشوهر مثل تمام مهارت های زندگی نیازمند کسب مهارت و بینش کافی است، تصریح کرد: متأسفانه در دوران کودکی، بحث ها، تصویرهای ذهنی و مثل های غلطی از خانواده همسر به خصوص مادرشوهر در ذهن دختران و پسران به صورت پیش ذهنیت های نادرست ایجاد شده است.

تندکار با اشاره به خود ساخته بودن تمام اختلافات بین عروس و خانواده همسر، گفت: مشکلات بین عروس و خانواده شوهر امری کلیشه ای است که از گذشته تا به امروز نسل به نسل انتقال پیدا کرده و همواره تصور منفی نسبت به خانواده همسر وجود داشته است در حالی که همه این اختلافات خود ساخته بشر است چه بسا که امروزه خیلی از خانواده ها چنین مشکلاتی ندارند.

وی با بیان پیشنهادهایی که از سوی خانواده همسر مطرح و گاهی به درگیری کشیده می شود، اظهار داشت: با پیشنهادهای خانواده همسر، در حضور آن ها موافقت کنید ولی بگویید که تصمیم تان را بعدا اعلام خواهید کرد. سپس در تنهایی نظر واقعی خود را به همسرتان بگویید و باهم تصمیم نهایی را بگیرید و توسط او تصمیم خود را به خانواده اش اعلام کنید.

این روان شناس با اشاره به راهکارهایی مفید در جلب توجه خانواده همسر، بیان کرد: عروس ها باید از بگومگو با خانواده همسر بپرهیزند و نظرات خود رابه آرامی و فروتنی بیان کنند، همچنین درباره خلق وخوهای مادرشوهرشان بیشتر بدانند، در بحث های خانوادگی آنها شرکت نکنند و از اظهارنظر کردن جدا خودداری کنند.

منبع:خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.