تبیان، دستیار زندگی
محمد احمدی بافنده :ما در کشور ۴۰ میلیون نیروی کار داریم و چهار میلیون دانشجو؛ این پتانسیل بسیار مناسبی است برای توجه به نیروهای داخلی با استفاده از ظرفیت های خودمان.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راهبرخانم نخواهیم داشت

محمد احمدی بافنده :ما در کشور ۴۰ میلیون نیروی کار داریم و چهار میلیون دانشجو؛ این پتانسیل بسیار مناسبی است برای توجه به نیروهای داخلی با استفاده از ظرفیت های خودمان.

بخش اجتماعی تبیان
راهبرخانم

محمد احمدی بافنده در نشست خبری سومین نمایشگاه مشارکت تولیدکنندگان ایرانی در صنعت مترو که ۲۳ تا ۲۵ آذرماه در بوستان گفتگو برگزار می شود، گفت: ما در کشور ۴۰ میلیون نیروی کار داریم و چهار میلیون دانشجو؛ این پتانسیل بسیار مناسبی است برای توجه به نیروهای داخلی با استفاده از ظرفیت های خودمان.

وی اضافه کرد: ما به دنبال این نیستیم که بگوییم هیچ وابستگی به کشورهای دیگران نمی خواهیم، قطعاً دنیای امروز، دنیای ارتباطات است اما تأکید ما هم در تولید داخلی و استفاده از ظرفیت های داخلی و بومی سازی است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران خاطرنشان کرد: پولی که در مجموعه مترو می چرخد اگر در صنعت داخل سرمایه گذاری شود، قطعاً دستاوردهای بسیاری خواهد داشت و هدف ما نیز همین است.

احمدی بافنده با اشاره به سومین نمایشگاه مشارکت تولیدکنندگان ایرانی در صنعت مترو گفت: در حال حاضر ۱۵۰ قطعه ساز را در نمایشگاه امسال ساماندهی کردیم، ۴۰۰۰ متر نمایشگاه به این منظور آماده شده و شرکت مترو هم غرفه بسیار بزرگی خواهد داشت.

وی گفت: با شناخت از پتانسیل های کشور ایران و نیروهای متخصصی که داریم، با قطعیت می گویم با این دانش فنی و استفاده از تجربیات خارجی ها می توانیم یکی از صادرکنندگان قطعات به دیگر کشورها باشیم؛ یعنی سازنده و صادرکننده قطعات. اما در این زمینه مهمترین مشکل ما عدم هماهنگی سازندگان و یکپارچه سازی است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران تصریح کرد: وجود نمایشگاه و ارتباط میان سازندگان و دانشگاه ها کمک بسیار مناسبی برای ایجاد این هماهنگی خواهد بود.

احمدی بافنده با تأکید بر بحث استانداردسازی گفت: نکته دوم ما موضوع استانداردسازی است، سیستم های ریلی به راحتی فرسوده نمی شوند، قطعه سازی، مجموعه سازی، بومی سازی، استانداردسازی و ایجاد استاندارد ملی یکپارچه که برای کل ایران منطبق باشد، بسیار ضروری است.

وی ادامه داد: ما در حوزه راه آهن هنوز بسیار وابسته هستیم اما کاهش وابستگی از یکسو و بومی سازی از سوی دیگر در مترو قطعاً شتاب خواهد داشت، زیرا مردم تعامل هر روزه با این سیستم حمل و نقل دارند؛ نظرات و انتقاداتشان را مطرح می کنند و این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران تأکید کرد: ما در صنعت مترو بدون ارتباط با دانشگاه ها قطعاً موفق نخواهیم بود.

احمدی بافنده افزود: به فرموده مقام معظم رهبری امسال سال اقدام و عمل است و با توجه به همین شعار، ما انتظار داریم بیلان امسال مان نسبت به همه سال ها خیلی بیشتر باشد و با جدیت مضاعف در بومی سازی صنعت ملی فعالیت کنیم.

وی در پاسخ به سؤال  مبنی بر اینکه چرا با وجود تأکید بر انتقال نمایشگاه ها به مجموعه شهر آفتاب، سومین نمایشگاه مشارکت تولیدکنندگان ایرانی در بوستان گفتگو برگزار می شود؟ گفت: این نمایشگاه به صورت تخصصی برگزار می شود، قطعاً اگر این نمایشگاه به صورت عمومی تر و بزرگتر برگزار شود، این انتقال صورت می گیرد و تأکید ما نیز همین است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران در پاسخ به سؤال دیگر که به نظر می رسد تأکید نه به صنعت داخلی، بلکه باید بر اعتماد به صنعت داخلی باشد و متأسفانه کیفیت استانداردها در کشور پایین است، گفت: استانداردسازی جزو ضروریات ماست، هیچ استانداردی نباید سطحش پایین بیاید، باید سطح استانداردها در مترو سختگیرانه و بین المللی باشد و این موضوع مورد تأکید ماست.

احمدی بافنده در خاتمه گفت: ما بارها و بارها اعلام کردیم قطعاتی که برای مترو ساخته می شود باید استاندارد بین المللی داشته باشد.منبع:خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .