تبیان، دستیار زندگی
اسحاق جهانگیری در هفتمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه ایران در شرایط مطلوبی در منطقه پرالتهاب خاورمیانه قرار دارد، گفت: ما در منطقه ای هستیم که به دلایل متعدد، تمامی منطقه به خون و آشوب آلوده شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جلوگیری از فعالیت فروشندگان بدون پروانه

اسحاق جهانگیری در هفتمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه ایران در شرایط مطلوبی در منطقه پرالتهاب خاورمیانه قرار دارد، گفت: ما در منطقه ای هستیم که به دلایل متعدد، تمامی منطقه به خون و آشوب آلوده شده است.

بخش اقتصاد تبیان

فعالیت فروشندگان بدون پروانه

اسحاق جهانگیری در هفتمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه ایران در شرایط مطلوبی در منطقه پرالتهاب خاورمیانه قرار دارد، گفت: ما در منطقه ای هستیم که به دلایل متعدد، تمامی منطقه به خون و آشوب آلوده شده است. در شرق ما، کشور افغانستان، پاکستان و دیگر کشورها قرار دارند و در غرب، عراق، سوریه، لیبی وجود دارد که می بینیم حوادث بسیاری در این کشورها رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه هر روز خون مسلمانان ریخته شده و کشورهای اسلامی ناامن می شوند، افزود: تحولات جهانی هم نگران کننده است، تغییرات در کشورهای آمریکا و برخی کشورهای اروپایی نشان می دهد که افرادی جنگ طلب با چهره ای خشن روی کار می آیند که به ما هشدار می دهد باید مراقب باشیم.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هر تصمیمی که گرفته می شود باید بر مبنای عقلانیت و منافع ملی کشور باشد، اظهار داشت: نباید اجازه دهیم که دیگران برای ما زمین بازی ترسیم کنند و نباید این اتفاق بیفتد. وقتی گروه های تکفیری را برخی کشورها ایجاد کردند، به دنبال این بودند تا امنیت ایران را به هم بزنند اما می بینیم که امنیت خودشان بر هم خورده است.

جهانگیری ادامه داد: صهیونیسم و کشورهای وابسته به آن تصور می کنند با فشار به ایران می توانند ما را وارد درگیری کنند. در روزهای گذشته یکی از کشورهای جنوب ایران، نخست وزیر بریتانیا را دعوت کرد تا بر علیه ایران صحبت کند، در حالی که آنها باید بدانند ایران، بزرگ منطقه است و خواه ناخواه همسایه آنها به شمار می رود.

وی با تأکید بر اینکه باید به آنها بگویم شما همسایه ایران هستید و حرف یک مقام از آن سوی دنیا، تأثیری بر شرایط شما ندارد، گفت: شما حریف ایران نیستید و نمی توانید امنیت ما را مخدوش کنید.

معاون اول رئیس جمهور با اعلام اینکه ملت ما در تاریخ منطقه ماندگار بوده، هست و خواهد بود، تصریح کرد: در حال حاضر ایران است که اجازه نداده داعش، عراق و سوریه را ببلعد.

جهانگیری با تأکید بر اینکه باید تعامل خوب و قوی را با دنیا تعریف کنیم، گفت: ما باید به دنبال توسعه کشور باشیم و امروز ایران در مسیر صحیحی قرار گرفته و دولت هم وظیفه دارد بستر توسعه را فراهم کند.

وی یکی از مهمترین بسترها را سرمایه گذاری خارجی دانست و افزود: بخش خصوصی انتظار دارد که دولت شرایطی را به وجود بیاورد که آنها بتوانند در مبادلات با دنیا وارد شوند؛ البته ممکن است که ما با نقطه مطلوب فاصله زیادی داشته باشیم اما سیاست های کلان اقتصادی را باید دولت به گونه ای تبیین کند که بخش خصوصی بتواند فعالیت داشته باشد.

جهانگیری، یکی از چالش های پیش روی کشور را موضوع اشتغال دانست و گفت: این یکی از چالش های اصلی ایران است و با حرف زدن و برگزاری جلسات حل نمی شود، بلکه راهکارش این است که شرایطی فراهم شود تا بخش خصوصی سرمایه گذاری کرده و تولید راه بیفتد.

وی با تأکید بر اینکه آنهایی که جمهوری اسلامی را هم قبول ندارند اما ایرانی هستند، باید به کمک اشتغالزایی بیایند، گفت: دولت آنقدر بزرگ شده که حقوق کارکنان خود را به سختی پرداخت می کند؛ البته تلاش دولت این بود که در بودجه مسائل کلیدی کشور حل شود که یکی از مهمترین آنها فرهنگیان هستند. ما قبول داریم که بودجه آنها کم است اما توان دولت بیش از این نیست.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین سیاست های ما اجرای اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: متأسفانه به ناحق گفته می شود که مسئول اقتصاد مقاومتی، دولت است و برخی با حربه های سیاسی، از این موضوع استفاده کرده و دولت را مورد هجمه قرار می دهند؛ در صورتی که باید از تمام ظرفیت های داخل کشور برای این موضوع استفاده کنیم و مردم باید میدان دار اقتصاد کشور باشند.

وی با اعلام اینکه مردم باید جای خود را در اقتصاد مقاومتی باز کنند، گفت: نباید بازار را به دست خارجی ها بسپاریم و هیأت های خارجی که به کشور آمدند، به آنها هم گفتیم که اگر برای به دست آوردن بازار آمده اند، باید برگردند و ما نیاز به سرمایه گذاری در اقتصاد ایران داریم.

جهانگیری با اشاره به اینکه ورود هیچ کالایی از برنامه سوم توسعه به کشور ممنوع نیست، گفت: ما با ابزارهای تعرفه و مسائل فنی، واردات کالا به کشور را کنترل می کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید از فعالیت فروشندگان بدون پروانه کسب جلوگیری کرد، گفت: ما انتظار داریم که اصناف در پدیده قاچاق کالا به ما کمک کرده و اجازه فعالیت به قاچاقچیان ندهند.منبع:خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .