تبیان، دستیار زندگی
حمیدرضا عراقی :بر اساس مصوبه جدید شورای اقتصاد، اگر صنایع کوچک امکان تأمین منابع مالی برای تأمین گاز مورد نیاز خود را نداشته باشند، تا ۲۴۰ میلیون تومان به آنها کمک خواهیم کرد که حجم ایستگاه گاز آنها تا ۳۰۰ هزار مترمکعب است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گاز خانگی گران می شود

حمیدرضا عراقی :بر اساس مصوبه جدید شورای اقتصاد، اگر صنایع کوچک امکان تأمین منابع مالی برای تأمین گاز مورد نیاز خود را نداشته باشند، تا ۲۴۰ میلیون تومان به آنها کمک خواهیم کرد که حجم ایستگاه گاز آنها تا ۳۰۰ هزار مترمکعب است و بقیه مبلغ را نیز به صورت قسطی باید پرداخت کنند.

بخش اقتصاد تبیان

گاز خانگی

حمیدرضا عراقی امروز در دومین نشست بین المللی معدن و صنایع معدنی در تشریح برنامه های جدید گازی دولت، گفت: بر اساس مصوبه جدید شورای اقتصاد، اگر صنایع کوچک امکان تأمین منابع مالی برای تأمین گاز مورد نیاز خود را نداشته باشند، تا ۲۴۰ میلیون تومان به آنها کمک خواهیم کرد که حجم ایستگاه گاز آنها تا ۳۰۰ هزار مترمکعب است و بقیه مبلغ را نیز به صورت قسطی باید پرداخت کنند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز، با اعلام اینکه با توجه به ضرورت صرفه جویی جدی در مصرف گاز خانگی، قیمت گاز در این بخش کم کم افزایش می یابد، تصریح کرد: اما در ارتباط با صنایع، هدف دولت این است که توسعه قیمتی زیادی نداشته باشیم و قیمت گاز صنایع خیلی افزایش نداشته باشد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه سهم گاز در سبد انرژی کشور در سال ۸۲ معادل ۴۰ درصد بود، اظهار داشت: در شرایط فعلی این سهم به ۷۲ درصد رسیده و فرآورده های جای خود را به گاز داده، به طوری که کم کم باید نفت سفید و سایر فرآورده های نفتی را در موزه ها پیدا کنیم.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به افزایش یک درصدی تولید ناخالص ملی با بهره برداری از هر فاز پارس جنوبی، بیان کرد: سال آینده یک میلیارد مترمکعب گاز در روز وارد کشور می شود و امکان صادرات گاز به کشورهای همسایه را نیز خواهیم داشت.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه ثبات تولید و حضور در بازارهای جهانی با خط تولید از جمله مأموریت های شرکت گاز بعد از تأمین گاز مورد نیاز کشور است، تبیین کرد: هم اکنون حدود ۹۵ درصد نیاز صنعت گاز از جمله تأمین خط لوله، توربین و کمپرسور در داخل تأمین می شود.

عراقی، افزود: تلاش برای خودکفایی و کسب فناوری های نوین جزو برنامه های آینده ما به شمار می رود که براساس مزیت های رقابتی، حرکت کنیم.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی گاز در پایان با بیان اینکه در طول دو سال آینده گاز مورد نیاز صنایع و نیروگاه های در چابهار تأمین خواهد شد، خاطرنشان کرد: برای تحقق اهداف برنامه ششم باید حدود ۷۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شود.منبع:خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .