تبیان، دستیار زندگی
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: بسیاری از مشکلات مالی مرتبط با سرمایه گذاری میان شرکت های ایرانی و سوئدی مرتفع می شود و خود همکاری های بانکی میان دو کشور توسعه خواهد یافت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توسعه همکاری میان ایران و سوئد

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: بسیاری از مشکلات مالی مرتبط با سرمایه گذاری میان شرکت های ایرانی و سوئدی مرتفع می شود و خود همکاری های بانکی میان دو کشور توسعه خواهد یافت.

بخش سیاست تبیان

توسعه،همکاری،همکاری ایران و سوئد،بانک،تجارت،رییس دفتر رییس جمهور،نهاوندیان،آخرین اخبار

محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه دیدارهای خود با مقامات سوئد، با «آن لینده» وزیر تجارت این کشور دیدار و گفتگو کرد. نهاوندیان در این دیدار ضمن تاکید بر برنامه ریزی های بعمل آمده توسط دولت ایران برای جذب حداکثری سرمایه گذاری خارجی گفت: ایران و سوئد می توانند در حوزه های مختلف اقتصادی از جمله حوزه های مرتبط با انرژی، حمل و نقل ریلی، فناوری اطلاعات و محیط زیست همکاری کنند.

وی با اشاره به پدید آمدن شرایط مساعد پس از برجام برای سرمایه گذاری شرکت های خصوصی خارجی در ایران و از جمله تمایل برخی از شرکت های سوئدی به این امر تصریح کرد: باید شرایط به گونه ای باشد که این همکاری ها با سرعت مناسب، بدون فوت وقت آغاز شود، اهداف و منافع بلند مدت داشته باشد و از همه مهمتر مسیر سرمایه گذاری از سوی هر دو کشور خصوصا از لحاظ تامین منابع مالی با سهولت صورت گیرد.

سوئد از همکاری های پزشکی، دارویی و درمانی در ایران استقبال می کند و این موضوع می تواند در اولویت همکاری ها قرار گیرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اهمیت تسهیل امور در بخش بانکی به ایجاد شعبه بانک های ایران در سوئد، افزود: در صورت تحقق این امر بسیاری از مشکلات مالی مرتبط با سرمایه گذاری و تعاملات اقتصادی میان شرکت های ایرانی و سوئدی مرتفع می شود و خود همکاری های بانکی میان دو کشور توسعه یافته و سرعت خواهد گرفت.

در این دیدار «آن لینده» وزیر تجارت سوئد نیز با استقبال از گسترش روابط در همه زمینه ها با جمهوری اسلامی ایران گفت: توسعه همکاری های اقتصادی و ساماندهی این ارتباط با ایران برای ما بسیار مهم است و راه حل هایی که بتواند دو کشور را به یکدیگر نزدیک کند مورد توجه استکهلم قرار دارد.

وزیر تجارت سوئد ضمن استقبال از پیشنهاد نهاوندیان مبنی بر ایجاد شعبه بانک های ایران در این کشور گفت: سوئد سیاست های تازه ای را در خصوص گسترش تعاملات خود با دیگر گشورها تدارک دیده است و در این راستا از پیشنهاد ات ایران در توسعه روابط استقابل می کند.ما فضای اقتصادی ایران را به دقت مطالعه کرده و با شناختی که به دست اورده ایم برای توسعه روابط اقتصادی با ایران برنامه ریری کرده ایم.

وزیر تجارت سوئد با اشاره به سفر اخیر وزیر بهداشت سوئد به ایران و اطلاع از اقدامات دولت ایران در بیمه درمانی مردم و انتقال آن به دولت سوئد، این اقدامات را شایسته تقدیر دانسته وگفت: سوئد همچنین از همکاری های پزشکی، دارویی و درمانی در ایران استقبال می کند و این موضوع می تواند در اولویت همکاری ها قرار گیرد. بنابر این گزارش نهاوندیان همچنین با «ماگدالنا اندرسون» وزیر دارایی سوئد دیدار و گفتگو کرد.


منبع : خبرگزاری مهر