سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دومین جلد از «راز کتیبه» نوشته امید هاشمی که واقعیت و خیال را درهم می آمیزد، از سوی انتشارات آریا نیک برای نوجوانان منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«راز کتیبه» برملا شد

دومین جلد از «راز کتیبه» نوشته امید هاشمی که واقعیت و خیال را درهم می‌آمیزد، از سوی انتشارات آریا نیک برای نوجوانان منتشر شد.

بخش کتاب و کتاب خوانی تبیان
title

 در جلد دوم  «راز کتیبه»، علاوه بر فضای علمی (که در جلد نخست جریان داشت) فانتزی هم به کمک روند داستان می آید و خواننده را در سیال واقعیت و مجاز معلق می کند. نویسنده سعی دارد تا با طرح مسایل اجتماعی آشنا، گریزی هم به درون تاریک و روشن آدمی بزند و با ارائه ماجرایی جذاب برای مخاطب جوان، او را در شناخت هر چه بیشتر پیچیدگی های عالم هستی یاری رساند.

ماجرا از این قرار است که یک پروفسور باستانشناس ایرانی به نام سپهر آزموده که فردی دانش‌گراست و با دوستانش در جهت گسترش دانش در کل جهان هم قسم شده است، در جریان یکی از تحقیقات خود در منطقه جنوب شرق ایران، کتیبه کوچکِ منحصرِ به فردِ عجیبی مربوط به یکی از شکاف‌های تاریخی و قومی یکتاپرست پیدا می‌کند که به خاطر اهمیت زیاد، آن را پنهان می کند.  

سپهر در ویلایی در شمال ایران به همراه خواهرزاده‌اش پیمان صولت زندگی می‌کند که یک انگلیسی به نام جاناتان ساموئل کینگ که او هم از کتیبه و توان خارق‌العاده آن چیزهایی شنیده و یک همکار به نام کامرانی، به طور اتفاقی مکان زندگی او را پیدا می‌کنند و به سراغ او می‌آیند. .

پیمان به دلیل فعالیت های علمی خود یک آزمایشگاه کوچک در ویلا و یک گروه علمی به نام گروه سامان تشکیل داده در حال پژوهش‌های علمی است. جان به پیمان پیشنهاد می‌دهد که سپهر را تحت نظارت امید هاشمی از پزشکان خارجی مداوا کنند که او قبول نمی‌کند. پیمان برای یک مسابقه علمی در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک به ژاپن می‌رود اما در آن جا دچار مشکلاتی می شود که او را از شرکت در مسابقه دور می‌کند.

جلد دوم «راز کتیبه» را انتشارات آریا نیک برای نوجوانان منتشر کرده است.


منبع: خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین