تبیان، دستیار زندگی
دادستان کل کشور تلاش عوامل امنیتی و قضایی را موجب برقراری امنیت در جامعه عنوان کرد و گفت: با وجود ناامنی های منطقه ای، هر گونه ناامنی در ایران در نطفه خفه می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هر گونه ناامنی در ایران در نطفه خفه می شود

دادستان کل کشور تلاش عوامل امنیتی و قضایی را موجب برقراری امنیت در جامعه عنوان کرد و گفت: با وجود ناامنی های منطقه ای، هر گونه ناامنی در ایران در نطفه خفه می شود.

بخش حقوق تبیان
حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد منتظری

حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری پیش از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه دادستان قدیم و جدید عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه دین مجموعه ای از بایدها و نبایدها است، اظهار داشت: دین چگونه زیستن را به ما نشان می دهد.
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه هر خانواده و جامعه ای به اجتهاد تلاش کند و هر کسی باید در زندگی تلاش گر باشد و به آن چه می گوید عمل کند، گفت: رسالتی که قاضی در جامعه دارد، بسیار بزرگ است و در نظام جمهوری اسلامی که اعتقادات مبتنی بر معارف دینی است، لذا باید مراقبت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: قانون از لحاظ گستردگی بسیار وسیع است و وظیفه دستگاه قضا در قانون مشخص شده است که بر این اساس دادستان قاضی ایستاده و رئیس دادگستری قاضی نشسته است.
قانون به دادستان قدرت اجرایی فوق العاده ای داده است و دستگاه های نظامی و امنیتی در مواردی ضابط دادستان هستند که این اهمیت جایگاه دادستان و خطیر بودن وظیفه دادستان را می رساند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با تأکید بر اینکه دادستان نباید در اتاقش بنشیند، بلکه باید در عرصه های مختلف و در جامعه و در حوادث مختلف حضور داشته و با مردم ارتباط تنگاتنگ داشته باشد، افزود: قانون به دادستان قدرت اجرایی فوق العاده ای داده است و دستگاه های نظامی و امنیتی در مواردی ضابط دادستان هستند که این اهمیت جایگاه دادستان و خطیر بودن وظیفه دادستان را می رساند.
این مسوول ارشد دستگاه قضایی با بیان اینکه در قانون آیین دادرسی مصوبه سال 92 که سال گذشته لازم الاجرا شد اختیارات دادستان گسترش پیدا کرده است، گفت: دادستان با ابزاری که در اختیار دارد و قدرتی که قانون برای دادستان پیش بینی کرده است، هرگز نباید به عوامل آشوب گر اجازه حرکت بدهد و این موضوع مهم در ایجاد امنیت بسیار مهم است.
دادستان کل کشور تلاش عوامل امنیتی و قضایی را همواره موجب برقراری امنیت در جامعه عنوان کرد و متذکر شد: با وجود ناامنی های منطقه ای، هر گونه ناامنی در ایران در نطفه خفه می شود.
وی گفت: برای برقراری امنیت هزینه بسیار سنگینی صرف شده است و حفظ امنیت منوط به مراقبت و هوشیاری است که در بخش های مختلف تقسیم بندی انجام شده است و مردم که دومین پایه و رکن نظام جمهوری اسلامی هستند از ما اجتهاد و کار می خواهند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .