تبیان، دستیار زندگی
دومین همایش علمی، تخصصی بررسی ضمانت های اجرایی کیفری و نظام های تعیین کیفر با ارائه نظریه ها، اهداف، اصول، کارکردها و رویه ها و با حضور حقوقدانان دو کشور ایران و آلمان در بندرانزلی برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همایش بررسی ضمانت های اجرایی کیفری حقوقی ایران و آلمان برگزار شد

دومین همایش علمی، تخصصی بررسی ضمانت های اجرایی کیفری و نظام های تعیین کیفر با ارائه نظریه ها، اهداف، اصول، کارکردها و رویه ها و با حضور حقوقدانان دو کشور ایران و آلمان در بندرانزلی برگزار شد.

بخش حقوق تبیان
ضمانت اجرا های کیفری و حقوقی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل بندرانزلی در مراسم اختتامیه این همایش دو روزه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این همایش با رویکرد تطبیقی و با حضور اساتید برجسته علم حقوق از دو کشور و در قالب کارگاه علمی و تخصصی با بررسی موارد حقوقی اجرایی درکشور ایران و آلمان برگزار شده است .
رضارجبی نژاد با اشاره به اینکه جزا و جرم شناسی یکی از موارد حساس و مهم حقوقی در هر کشوری است افزود:با توجه به تاثیرگذاری اساتید مجرب بر روی دانشجویان و فعالان این عرصه، نظام های حقوقی دو کشورمورد بررسی و تطبیق قرارگرفته و درخصوص آن بحث و تبادل نظرمی شود.

با توجه به تفاوت های موجود در نظام اجرایی حقوقی دو کشور دربخش کیفری، وجود مسائل فقهی درنظام حقوقی جمهوری اسلامی، برای حقوقدانان آلمانی جذاب و جالب توجه بود.

دبیر اجرایی همایش به تفاوتهای موجود در موارد حقوقی ایران و آلمان اشاره و یادآور شد: با توجه به تفاوت های موجود در نظام اجرایی حقوقی دو کشور دربخش کیفری، وجود مسائل فقهی درنظام حقوقی جمهوری اسلامی، برای حقوقدانان آلمانی جذاب و جالب توجه بود.
رجبی نژاد تصریح کرد:با توجه به اشتراک گذاری اطلاعات حقوقی دراین همایش، درخصوص موارد حقوقی اجرایی درکشور آلمان نیز اطلاعات جالب و قابل توجهی کسب شد که دربسیاری از موارد می تواند کارگشا باشد .
دراین همایش حسین غلامی دکترای حقوق و جزا و دانشیاردانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی، پروفسور هانس یورگ آلبرشت استاد دانشگاه فرایبورگ آلمان و رییس بخش جرم شناسی موسسه ماکس پلانک شهرفرایبورگ آلمان، پروفسورعلی حسین نجفی ابرند آبادی استاد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران و مجتبی جانی پوردکترای حقوق جزاء وجرم شناسی واستادیار دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه گیلان به عنوان مهمان وسخنرانان ویژه حضورداشتند.


منبع: ایرنا
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .