تبیان، دستیار زندگی
سردار غلامحسین غیب پرور با حکم حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا، رئیس سازمان بسیج و جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سردار  غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین شد +سوابق

سردار غلامحسین غیب پور با حکم مقام معظم رهبری، رئیس سازمان بسیج و جانشین فرمانده کل سپاه شد.

بخش سیاست تبیان

سردار نقدی، سردار غیب پور، رهبر، رهبر انقلاب، سازمان، سازمان بسیج مستضعفین، حکم رهبر

سردار غلامحسین غیب پرور با خکم حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده کل قوا، رئیس سازمان بسیج و جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج شد.

طی این حکم رهبر معظم انقلاب، سردار غیب پرور جایگزین سردار محمد رضا نقدی در سازمان بسیج مستضعفین شد. متن کامل حکم رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور

نظر به انتصاب سردار سرتیپ بسیجی محمد رضا نقدی در سمت "معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران نقلاب اسلامی" و بنا به پیشنهاد فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی و تعهد و شایستگی و تجارب ارزنده، شما را به سمت "رئیس سازمان بسیج و جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج" منصوب می کنم.

ارتقای حضور سازمان یافته تر مردم و اعتلای بسیج در عرصه های مورد نیاز انقلاب اسلامی، ایجاد و سازماندهی مجموعه های اندیشه ورز و رصدگر در تمام سطوح به خصوص در ستاد بسیج برای راهبرنگاری و رصد فعالیت ها و جلوگیری از نفوذ دشمن، ایجاد سازوکار قطعی برای تقویت هم افزایی اقشار و همکاری و هماهنگی با دستگاه های ذی ربط، مورد انتظار است.

از زحمات و تلاش های موثر و مخلصانه سردار سرتیپ بسیجی محمد رضا نقدی در دوره تصدی این مسئولیت تشکر و قدردانی می کنم. توفیقات همگان را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

سید علی خامنه ای

١٧ آذر ماه ١٣٩٥

آخرین مسئولیت سردار غیب پرور

آخرین مسئولیت سردار غیب پرور، فرماندهی قرارگاه امام حسین (ع) بود که دقیقا یک سال پیش و در آغاز سال ٩٤ به او واگذار شد.

قرارگاه امام حسین (ع) مسئولیت سازماندهی گردان های امام حسین (ع) سپاه را بر عهده دارد و پیش از سردار غیب پرور، سردار شهید حسین همدانی فرماندهی این قرارگاه را بر عهده داشت که در حین انجام ماموریت در ١٦ مهر ماه سال گذشته در حلب سوریه، به شهادت رسید.

پیش از آن نیز سردار غیب پرور حدود ١١ سال فرناندهی سپاه فجر استان فارس و قبل از آن معاونت آموزش نیروی زمینی سپاه را به عهده داشت.

سردار محمد رضا نقدی در مهر ماه سال ٨٨ با حکم رهبر انقلاب به سمت ریاست سازمان بسیج مستضعفین که تا پیش از آن نیروی مقاومت بسیج نام داشت، منصوب شد.

بی شک سردار نقدی نقش موثری در هدایت فعالیت های بسیج و توانمندی های این سازمان طی ٧ سال تصدی این مسئولیت ایفا کرده است.

از اقدامات مهم و قابل توجه در دوران مسئولیت سردار نقدی می توان به ایجاد اقشار تخصصی بسیجیان و نقش فعال بسیج در اجرای اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در کشور اشاره کرد.


منبع :خبرگزاری فارس