تبیان، دستیار زندگی
کتاب «پیامبر و قصه هایش» به قلم غلامرضا حیدری ابهری در نماز جمعه های سراسر کشور به نمازگزاران معرفی شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قصه های زندگی پیامبر(ص) در نماز جمعه

کتاب «پیامبر و قصه هایش» به قلم غلامرضا حیدری ابهری در نماز جمعه های سراسر کشور به نمازگزاران معرفی شد.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان

قصه های زندگی پیامبر(ص) در نماز جمعه

به مناسبت ایام ولادت باسعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه وآله) در هفت   وحدت، کتاب «پیامبر و قصه هایش» در قالب قصه هایی آموزنده از زندگی آن حضرت برای کودکان در نماز جمعه های کشور معرفی شد.

از آنجا که بخش عمده ای از سیر   آخرین پیام آور الهی(صلی الله علیه وآله) در ضمن داستان های زندگی آن حضرت به دست ما رسیده است، می توانیم با بیان آنها به ترویج سیر   نبوی در جامعه کمک کنیم، به خصوص برای گروه سنی کودک و نوجوان که شاید شناخت درستی نسبت به زندگی پیامبر مهربان اسلام نداشته باشند.

از این رو حجت الاسلام غلامرضا حیدری ابهری که کتاب های بسیاری برای کودکان و نوجوانان در زمین   معارف ناب اسلامی تألیف کرده است، با استفاده از همین قصه ها و حکایت ها مجموع   پنج جلدی ارزشمندی با عنوان «پیامبر و قصه هایش» نوشته که انتشارات جمال آن را منتشر کرده است.

حیدری ابهری در این کتاب علاوه بر انتخاب حکایت های مفید و متناسب با سن مخاطب، سعی کرده سادگی و صمیمیت را که از مهم ترین ویژگی های زبان کودک و نوجوان است، رعایت کند. حکایت های کتاب «پیامبر و قصه هایش» از اخلاق فردی و اجتماعی رسول خدا(صلی الله علیه وآله) و نحو   برخورد ایشان با دوستان، دشمنان و حتی طبیعت و حیوانات، تصویری جامع و جذاب از سیر   نبوی برای مخاطب کم سن و سال خود به تصویر می کشد، و از این راه کوشیده تا خواننده را به پیامی که در دل هر حکایت وجود دارد توجه دهد.

همچنین در کنار هر حکایت بخشی با عنوان «بیشتر بخوان، بهتر بدان» قرار داده شده تا مخاطبِ کوچکِ کتابِ «پیامبر و قصه هایش» بتواند بیشتر به عمق موضوع وارد شود و با مطالع   آن به موضوع اصلی بهتر پی ببرد. تصاویر متنوع و رنگ آمیزی های جذاب کتاب هم علاوه بر اینکه با متن آن ارتباط خوبی برقرار کرده، سادگی و جذابیت مختص به خود را دارد که توجه هر کودک و نوجوانی را به سوی کتاب جلب می کند.

این کتاب که در طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در نماز جمعه های کشور که به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و باهمکاری شورای سیاست گذاری ائم   جمع   سراسر کشور در حال اجرا است، معرفی شد، محتوای آموزنده اش به قدری خوب و مفید است که اگر پدران و مادران عزیز هم در کنار کودکان و نوجوانان خود، آن را بخوانند، بدون شک به مطالع   کامل آن علاقه مند خواهند شد.


منبع: فارس