تبیان، دستیار زندگی
نمایشی از مجموعه شخصی فریدون آو با عنوان چهره ها، عصر جمعه 19 آذر ماه در بنیاد لاجوردی افتتاح می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایش مجموعه شخصی "فریدون آو" در بنیاد لاجوردی

نمایشی از مجموعه شخصی فریدون آو با عنوان "چهره ها"، عصر جمعه 19 آذر ماه در بنیاد لاجوردی افتتاح می شود.

بخش هنری تبیان

بنیاد لاجوردی

"چهره ها"، نمایشگاهی از مجموعه ی شخصی فریدون آو است. در این نمایش، تعداد قابل توجهی از آثار هنریِ مجموعه ی آو در معرض دید عموم قرار می گیرد. این مجموعه شامل آثاری گوناگون، از چیدمان اسباب و لوازم گرفته تا آثار مجسمه، نقاشی و ژاسی است و آثار نسل های مختلف با گرایشات متنوعِ سبکی را در بر می گیرد.  همانطور که از عنوان نمایشگاه پیداست، مضمون مشترک تمام این آثار "چهره" است. نمایش چنین مجموعه ی متنوعی، فرصتی فراهم می کند برای مشاهده ی نسبتی که هنرمندان مختلف با چهره نگاری برقرار کرده اند.

بخشی از فعالیت هنری گسترده ی فریدون آو در این سالیان، خرید و نگهداری آثار هنری بوده است. بنیاد لاجوردی تلاش دارد با نمایش مجموعه ی شخصی وی بر این وجه فعالیت او تأکید کند. این مجموعه نشان دهنده ی علاقه ی وافر وی به گردآوری آثار هنری از نسل های مختلف و معرفی هنرمندان جوان است. این ها خود نشان دهنده ی اهمیت و تأثیری است که وی به عنوان مجموعه دار در هنر معاصر ایران داشته است.

بنیاد لاجوردی امیدوار است با نمایش مجموعه ی شخصیِ آو فرصتی فراهم  شود تا دوباره بر نقش مجموعه دار و اهمیتی که می تواند در حوزه ی هنر داشته باشد تأمل کنیم. اهمیتی که امروزه بیش از پیش خود را در عالم هنر به رخ می کشد.

در کنار نمایش "چهره ها"، همزمان نمایشى با عنوان "تصویرى از خود" به نمایشگاه گردانى فریدون آو در گالری های آ و آران برگزار می شود که شامل آثار نقاشى، طراحى، حجم، ویدیو، موسیقى و... است. این دو مجموعه شامل لوح فشرده ى موسیقى و متون نیز است.

این نمایشگاه جمعه 19 آذر افتتاح می شود و علاقه مندان می توانند تا 30 دی ماه از این نمایشگاه در بنیاد لاجوردی به نشانی خیابان کریم خان، خیابان نجات الهی(ویلا)، خیابان سپند شرقی، پلاک 20، ساختمان 32 ، هر روز از ساعت 16 الی 20 دیدن نمایند.


منبع: هنرآنلاین