تبیان، دستیار زندگی
آخرین اخبار مربوط به کنسرت های آتی را در اینجا مطالعه کنید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کنسرت های تازه

آخرین اخبار مربوط به کنسرت های آتی را در اینجا مطالعه کنید

فرآوری: یاسمن پیشوایی- بخش هنری تبیان

کنسرت موسیقی

 شب موسیقی آذربایجان در تهران

شب موسیقی آذربایجان حاصل همکاری ارکستر سمفونیک البرز و گروه موسیقی موغام به خوانندگی ناصر عطاپور 2 دی ماه در برج میلاد برگزار می شود.
محمدحسین تفرشی مدیر ارکستر سمفونیک البرز و تهیه کننده این کنسرت با اعلام این خبر گفت:برای اولین بار  ارکستر سمفونیک البرز قطعاتی از آهنگسازان شهیر آذربایجان را اجرا خواهد کرد به طوری که  این برنامه حاصل همکاری گروه موسیقی موغام به سرپرستی و خوانندگی ناصر عطاپور و ارکستر البرز به رهبری یاشار شادپور (رهبر میهمان)است.

وی ادامه داد: از آنجایی که سیاست های اعلام شده ارکستر البرز پرداختن به آثار آهنگسازان ایرانی و خارجی است ، تصمیم گرفتیم پس از اجرای چند شب از پروژه "شب آهنگسازان ایرانی"،اجرای شب آذربایجان را به دلیل غنای زیاد و اصیل این موسیقی نیز داشته باشیم در همین راستا با دعوت از گروه موسیقی موغام این کنسرت را برگزار و آثاری از اوزئیر حاجی بیگف،فیکرت امیراف،جهانگیر جهانگیراف،سعید رستم اف،علی سلیمی و ... را اجرا خواهیم کرد.

در این کنسرت ها ما قطعات جدیدی را اجرا خواهیم کرد .ما به شهرها و مناطقی که شاید از پایتخت دور باشند سفر می کنیم تا بتوانیم موسیقی اصیل ایرانی را در این شهرها به اجرا دربیاوریم و خدمتی به مردم فرهنگ دوست کرده باشیم.

این تهیه کننده موسیقی بیان داشت: در این اجرا هنرمندان آذربایجانی همچون اوختای شادی نوازنده تار و مایستر گروه، افشین علوی نوازنده کمانچه ، آرش آذر نوازنده بالابان ،ائلوین سادات نوازنده ناقارا ،ارکستر البرز را با مایستری همایون رحیمیان همراهی می کنند.

شب موسیقی آذربایجان 2 دیماه ساعت 21/30در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود . همچنین بلیت فروشی این کنسرت امروز از طریق سامانه ir.84200   Www.آغاز می شود.

کنسرت «آنسامبل نیواک» در تالار رودکی برگزار می شود

کنسرت موسیقی


کنسرت آنسامبل نیواک با عنوان «گفتاگوی» با تهیه کنندگی موسسه نغمه سازخانه طهران، نوازندگی خواهران زربخش و اجرای آثار یازده آهنگساز معاصر 25 و 26 آذرماه در تالار رودکی تهران روی صحنه می رود.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این کنسرت، آثاری از 9 آهنگساز معاصر ایرانی و 2 آهنگساز معاصر ایتالیایی برای دونوازی ویلن و ویلنسل اجرا خواهد شد. در ترکیب نیواک، همچون گذشته، گلریز زربخش، نوازنده ویلن و ژابیز زربخش، نوازنده ویلنسل خواهند بود.

الساندرو سُلبیاتی و پائولو لونگو، آهنگسازان ایتالیایی و مهدی خیامی، روزبه رفیعی، بهزاد رنجبران، کیاوش صاحب نسق، ارشیا صمصامی نیا، آیدین صمیمی مفخم، علیرضا فرهنگ، کارن کیهانی و امین هنرمند، آهنگسازان ایرانی این کنسرت هستند.

کنسرت نیواک ساعت هشت شب روزهای 25 و 26 آذرماه، در تالار رودکی تهران اجرا خواهد شد.

وحید تاج با «گردون» در تهران و بندرعباس می خواند

کنسرت موسیقی


گروه موسیقی «گردون» به سرپرستی آزاد میرزاپور و خوانندگی وحید تاج پنجشنبه دوم دی تازه ترین کنسرت خود را در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می کند.

وحید تاج به همراه گروه «گردون» به سرپرستی آزاد میرزا پور، پنجشنبه 2 دی ماه طی دو نوبت در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می رود. این خواننده تور کنسرت خود را از دزفول آغاز کرد و در ادامه  این برنامه قرار است، 26 آذرماه در شهر بندرعباس و 2 دی ماه در تهران روی صحنه برود تا 4 دی ماه در روز بزرگداشت زنده یاد ایرج بسطامی در شهر بم به اجرای برنامه بپردازد.

وی درباره قطعات اجرایی این کنسرت گفت: در این کنسرت ها ما قطعات جدیدی را اجرا خواهیم کرد که امیدوارم موردپسند مخاطبان قرار بگیرد و همچون قطعات قبلی از آن ها استقبال شود. ما به شهرها و مناطقی که شاید از پایتخت دور باشند سفر می کنیم تا بتوانیم موسیقی اصیل ایرانی را برای مشتاقان و علاقه مندان در این شهرها به اجرا دربیاوریم و خدمتی به مردم فرهنگ دوست کرده باشیم.

تاج اظهار کرد: کنسرت ها در دو بخش فارسی و محلی اجرا می شود که در بخش اول، تصنیف زلف دوتا روی شعری از حاف1 رنگ افشاری، ساز و آواز باز آ روی شعری از سعدی، تصنیف تو می روی، شعری بخوان و خورشید پرستان روی شعری از سایه، تصنیف ثنا روی شعری از مولانا، تصنیف ساغر صبح و ساز و آواز دل دیوانه به آهنگسازی آزاد میرزاپور و بهمن فریادرس به اجرا درمی آید و در بخش دوم تاج به اجرای قطعات یار شیرین سخن، باد صبا، دلبر و باغ گل بر روی شعری از علی تاج با تنظیمی از آزاد میرزاپور و بهمن فریادرس و ساز و آواز محلی می پردازد که در بخش هایی از اجرا اعضای گروه «گردون» به تک نوازی و هم نوازی می پردازند.

آزاد میرزاپور تار، بهمن فریادرس کمانچه، امین حیدری عود، پویان عطایی سنتور، حمید قنبری و میلاد قریشی سازهای کوبه ای اعضای گروه «گردون» هستند که در این اجرا به هنرنمایی می پردازند.


منابع: هنرآنلاین/فارس/مهر