تبیان، دستیار زندگی
ششمین جشنواره سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز، از روزیکشنبه 21 آذرماه 1395 ساعت 17 در موزه هنرهای معاصر تهران آغاز خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری جشنواره سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز

ششمین جشنواره " سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز"، از روزیکشنبه 21 آذرماه 1395 ساعت 17 در موزه هنرهای معاصر تهران آغاز خواهد شد.

بخش هنری تبیان
 جشنواره سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز

کانون نیومدیای موزه هنرهای معاصرتهران در بخش اجرایی خود ششمین جشنواره  "سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز" را برگزار می کند. دوره گذشته این فستیوال نیز بنابر اهمیت توجه به رسانه های نو هنری،درموزه های هنرمعاصرجهان و پتانسیل های عملی، آموزشی و تئوریک ،این رویداد در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

امیر راد مدیر کانون نیومدیا ، در ارتباط با این رویداد هنری گفت: ششمین دوره این جشنواره  نیز همچون دوره های گذشته و با توجه به اهداف این فستیوال شکل گرفته است و معرفی این مدیوم به مخاطبان و هنرمندان سایر حوزه های هنری، آموزش مستقیم و غیر مستقیم و فعالیت های تحقیقی، از جمله این اهداف هستند.

امیر راد که پایه گذار و کیوریتور این جشنواره است در این رابطه افزود: این فستیوال تجسمی که تنها فستیوال تخصصی پرفورمنس آرت در ایران است، هر ساله میزبان 30 هنرمند از حوزه های گوناگون هنری است. "فستیوال سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز" یک فستیوال کیوریتوریال است و ساختار آن از ابتدا و بنا به شرایط و اهداف آن اینچنین تعریف شده است. بنابراین انتخاب هنرمندان نه با فراخوان که توسط کیوریتور و بر اساس فعالیت آن ها در زمینه های عملی و تئوری و همچنین نقش این هنرمندان در گسترش، ارائه و معرفی این مدیوم و با در نظر گرفتن فعالیت یکسال گذشته آن ها صورت گرفته است.

این مدیر هنری با اشاره به برخی از برنامه های ویژه این دوره گفت: در این دوره بخش  های جدیدی به فستیوال افزوده خواهد شد که از سویی به ویژگی های میان رسانه ای این مدیوم تاکید دارد و از سوی دیگر با ایجاد زمینه برای مشارکت تعداد بیشتری از هنرمندان در پروژه های جانبی امکان شناسایی هنرمندان کمتر شناخته شده را فراهم می کند.

وی در ادامه افزود: در دوره های گذشته در بخش عملی و تئوری به یکی از ویژگی های پرفورمنس آرت متمرکز بوده ایم، در این دوره نیز تمرکز فستیوال بر رابطه مکان و فضا در پرفورمنس آرت خواهد بود.

در این دوره از فستیوال، هنرمندانی از جمله؛ محمدباقر ضیایی، علیرضا امیرحاجبی، امیر راد، اصغر دشتی، رامین اعتمادی بزرگ، آنیما احتیاء رضا غیور، فراز فلاحی، مینا بزرگمهر و ... حضور دارند. هر هنرمند در مدت سی روز، یک پرفورمنس آرت اجرا خواهد کرد.

ششمین"جشنواره سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز" تا 30 دی ماه همه روزه به جز جمعه ها و شنبه ها، راس ساعت 5 بعدازظهر، درموزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود.


منبع: ایلنا